Gazete değil, ihanet odağı!

ADD Gölhisar Şubesi Başkanı Akıncı’ddan

Yeni Akit gazetesinin provokasyon yayınına Sert Tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gölhisar Şubesi Başkanı Fatmana Okutan Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla Yeni Akit gazetesinin Atatürk’ün fotoğrafıyla ABD “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK önderi Öcalan ve ABD/ CİA casusluk örgütü, ABD’nin Türkiye Gladyosu silahlı yobaz terör örgütü FETÖ lideri Gülen’in fotoğraflarını yanyana koyarak yaptığı kışkırtıcı yayına sert tepki gösterdi. Başkan Akıncı, “gazete değil, ihanet odağı”, “sürekli denenmek istenen sabrımızın bir sınırı vardır” dedi.

İşte Fatmana Akıncı’nın açıklaması!

GAZETE DEĞİL İHANET ODAĞI!

Her gün ciddi provokasyonlarla karşılaşmaktayız. Diyanet İşleri Başkanı’nın 10 Kasım arifesinde, çukur ve haysiyetsiz bir kişiliği sözde “insani” (!) nedenlerle ziyaretiyle başlayan süreci yurdumuzun dört bir yanında, ATATÜRK Anıtlarına saldırılar izlemiştir. Peş peşe yapılan saldırılar, tesadüf değildir. Siyasi iktidarın, sessizliği ise olayın başka düşündürücü boyutudur.

15 Kasım 2018 tarihli sözde yeni akit gazetesinin internet sayfasında; Cumhuriyetimizin Kurucusu, Milletimizin ve Vatanımızın Kurtarıcısı, emperyalizmi yenilgiye uğratan Tek Lider, Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ile hain terörist elebaşları; dış mihrakların maşaları Öcalan ve Gülen’in resimlerini aynı karede gösterme hadsizliğine cüret edilmiştir. “Türkiye’nin demir yumruğunu yiyen hainlerin felekleri şaştı. Kemalistler, PKK’lılar, FETÖ’cüler” başlığını yazma densizliği gösterilmiştir.

Öncelikle, bu paçavranın neye hizmet ettiğini çok iyi bilmekteyiz. Demokrasi ve Devrim şehitlerimiz, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı, Doç. Dr. Bahriye Üçok’u ve daha nice aydınlarımızı manşetine, yani, hedefine koyarak, katledilmelerine sinyal veren bu hain zihniyet ve arkasındaki güç odakları olmuştur. Yeni akit paçavrasına ve tetikçi güruhuna, Milletimiz cevabını Büyük Atatürk‘e gösterdiği sarsılmaz bağlılıkla vermiştir, verecektir.

Ancak; Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, sabrımızı sınamaya çalışan; milli haysiyet, milli benlik ve insani değerlerden uzak bu aşağılık ve çukur zihniyeti şiddetle kınamakla birlikte suç duyurusunda bulunulmuş olup gerekli tüm hukuksal işlemler de başlatılmıştır. Bütün yetkilileri bir an önce harekete geçmeye ve gereğini yapmaya çağırıyoruz.

SÜREKLİ DENENMEK İSTENEN SABRIMIZIN DA BİR SINIRI VARDIR.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir