Deprem provokatörleri saptandı

Acı duyan insan canlıdır, başkasının acısını duyan insan, insandır

İzmir depremi nedeniyle ahlaksızca, insanlık dışı, halkı birbirine düşürücü ve düşmanlık tohumları ekici sosyal medya paylaşımlarının peşine düşen Emniyet Genel Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimleri, bu tür paylaşımda bulunan 6 hesabı saptadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türk Polis teşkilatı isimli resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, “Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik eden hesaplara ilişkin ‘tespit’ çalışmaları ivedilikle başlatılmış, tespit edilen kişiler hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere intikal ettirilecektir. Konunun tarafımızca hassasiyetle takip edildiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, daha sonra yaptığı açıklamada ise, “İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarda bulunan 6 hesap kullanıcısı tespit edildi” bilgisi verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir