Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?

Millet canıyla uğraşırken post kavgasına düşen hastane yöneticileri

Bir süredir Burdur Devlet Hastanesi’nde varolduğu bilinen sıkıntının nihayet patlayarak Başhekimi Uzm. Dr. Uğur Kesimal’ın istifasıyla sonuçlandı. Hastane yönetimi içindeki post kavgası sebebiyle Başhekim Kesimal’ın istifası isteniyordu.

Edinilen bilgiye göre, ilçelerden Burdur devlet Hastanesi’ne yapılan sevklerle ilgili olarak hastane yönetimi arasında görüş ayrılıkları derin çatlaklar yarattı. İşin içine tüm insanlığın ve milletimizin ölümüne yeni tip Koronavirüs (Kovid19) ile boğuştuğu şartlarda post kavgası da girince iş iyice çığırından çıktı. Başhekimin istifası istendi. Baskılara dayanamayan Başhekim Kesimal da istifa etti.

Bugün öğle arası durumu görüşmek üzere TTB Burdur Temsilciliğe üye doktorların toplantı yaparak durumu görüşerek tavır geliştirecekleri öğrenildi.

Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “salgın döneminde Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi’nin, kişisel hırslar yüzünden istifasının istenmesi mobbingten başkaca bir şey değildir. Sağlık çalışanlarının moral motivasyonu açısından derhal bu karardan vazgeçilmelidir” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir