Dilek Çınar’dan Elmalı Davası kararına tepki

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar: “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar”

Elmalı Davası olarak bilinen Antalya Elmalı’da iki kardeşe anne ve üvey babasınca yapılan istismara ilişkin davada verilen karara sosyal medyada büyük tepki geldi. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Dilek Çınar da karara tepki gösteren isimlerden oldu. Ayrıca Çınar, TGB olarak çocukların huzur ve güven içerisinde büyüyecekleri dünyayı birlikte kuracaklarını söyledi.

Antalya Elmalı’da iki kardeşin istismarına ilişkin davada verilen tahliye kararı sosyal medyayı salladı, TT oldu.

Tahliye kararına toplumun her kesimden sert tepki geldi.

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar da davada verilen tahliye kararına sert tepki gösterdi. Çınar, sosyal medya hesabından yaptığı sıralı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. – – Çocuklarımıza yaşatılanlardan utanç duyuyoruz. – – Elmalı Davası’nda verilen tahliye kararı kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Verilen kararın derhal tekrar değerlendirilmesi gerekmektedir.

Çocuklarımıza yaşatılanlardan utanç duyuyoruz.ELMALIDAVASI’nda verilen tahliye kararı kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Verilen kararın derhal tekrar değerlendirilmesi gerekmektedir

TGB Genel Başkanı Çınar, Aile Sosyal Hizmetler Bakanı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın davanın faillerinin tutuklanması talebinin dikkate alınması gerektiğini söyledi:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın faillerin tutuklanmasına yönelik talebi dikkate alınmalıdır. Hukuki süreç devam ederken çocuklarımıza her türlü destek verilmelidir.”

EMPERYALİZMİN ÇÜRÜMÜŞ KÜLTÜRÜNE KARŞI İNSANCILLIK

Türk yargısına güvendiğini belirten Çınar, emperyalizmin çürümüş kültürüne karşı insancıllığı büyüteceklerini söyledi:

“Türk yargısına güveniyoruz. Twitter gibi sosyal medya platformlarında kurulan ‘mahkemeler’ güvensizlik, umutsuzluk yaymaktadır. Delillerin sosyal medyada sorumsuz bir şekilde paylaşılması; çözümden uzak ve toplumu infiale sürükleyen her tavır başta mağdur çocuklara zarar verir.

“Çaresiz ve çözümsüz değiliz! Arkadaşlığın dünyasını kurmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

“Bu utancın bir daha yaşanmaması için emperyalizmin çürümüş kültürüne karşı insancıllığı büyüteceğiz.

“Türk yargısına güveniyoruz. Twitter gibi sosyal medya platformlarında kurulan “mahkemeler” güvensizlik, umutsuzluk yaymaktadır.”

Ayrıca Çınar, Türkiye Gençlik Birliği olarak çocukların huzur ve güven içerisinde gülerek oynayarak büyüdüğü bir dünyayı birlikte kuracaklarını söyledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.