Doğanbaba’dan sonra Karamanlı’dan EBA desteği

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetişemediği yerleri vatandaş ve kurumlar dolduruyor. Geçen hafta Yeşilova Doğanbaba Köyü Muhtarlığı’nın öğrencilere yaptığı tablet ve internet desteğinin ardından bir çalışma da Karamanlı’dan geldi. Zafer Mahallesi Muhtarlığı, hayırsever iş insanlarının desteği ile öğrencilere tablet ve webkamera hediye etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online eğitim ve EBA sistemi çalışmalarının ülkenin her yanına ulaşmadığı, merkezlerden taşraya doğru, kırsalda yetersizliği her gün yeni bir durumla açığa çıkıyor.

Dün Sivas’ın bir köyünde internet olmadığı için 40 öğrenci EBA’yı takip etmek için 1 km yürüyerek tepeye çıkıyor.

Geçen hafta Yeşilova’nın Doğanbaba Köyü Muhtarlığı muhtarlık odasını EBA merkezi yapıyor; öğrencilere tablet hediye ediyor.

Şimdi de Karamanlı’da Zafer Mahallesi Muhtarlığı, hayırsever iş insanlarıyla birlikte öğrencilere tablet ve webkamera hediye ediyor; RBA takibi yapsınlar diye.

Karamanlı Haber’in haberine göre, Zafer Mahallesi Muhtarlığı tarafından hazırlanan projede, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, uzaktan eğitime erişim olanağı olmayan ya da sağlıklı bağlantı kuramayan ihtiyaç sahibi öğrencilere, tablet ve web kamera temin edildi.

Proje kapsamında, hayırsever işadamlarının ve muhtarlığın desteği ile alınan 5 adet tablet ve 1 adet web kamera, maddi gücü olmayan özellikle ilkokulda öğrenim gören öğrencilere teslim edildi.

Muhtarlıktan yapılan açıklamada, “Her şey, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimiz için” ifadesine yer verildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir