Doğruyu kim söylüyor?

100 bin nüfusta hasta oranı yüzde 39,52 olarak gösterilen Antalya’da Kovid19 servislerinin doluluk oranı yüzde 90

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Hastanesi’nde Covid yoğun bakım ünitelerinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını belirterek, hastaların yüzde 80’inin aşı olmayanlardan olduğunu aktardı. Oysa Sağlık Bakanlığı haritasında Antalya’da 100 bin nüfusta hasta oranı yüzde 39,52 gibi çok düşük seviyede gösteriliyor. Kamuoyu, bu çelişkini anlamını ve içeriğini merak ediyor.

SALGIN ÜNİTESİNİN DOLULUK ORANI YÜZDE 90

DHA’nın haberine göre, Sağlık Bakanlığı haritasında 100 bin nüfusta hasta oranı yüzde 39,52 gibi çok düşük seviyede gösterilen Antalya’da, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Hastanesi’nde toplam 29 yatağı bulunan 2 Covid yoğun bakım ünitesinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını, pandemi servisinde bulunan 130 yataktan ise yüzde 90’ının dolduğunu belirterek, hastaların yüzde 80’inin aşı olmayanlardan olduğunu ifade etti.

HASTALARIN YÜZDE 80’İ AŞISIZLAR

Covid19’a karşı en büyük silahın aşı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özkan, “Aşı çok kıymetli. Allah’a şükür elimizde aşı gibi bir silahımız var. Bu silahı göz ardı etmememiz gerekiyor. Aşıyı komplo teorisi olarak görüyorlar, bunu anlamak mümkün değil. Aşı olmayanları maalesef çok sıkıntılı süreçler bekliyor. Aşı bütün toplumun tek kurtuluşu. Hastalarımızın yüzde 80’ni aşı olmayanlardan oluşmaktadır” dedi.

YAMAN ÇELİŞKİ: VAKA ORANI YÜKSEK, AMA 100 BİN NÜFUSTA HASTA ORANI YÜZDE 39,52

Bütün bunların yanında Prof. Dr. Özkan’ın, Sağlık Bakanı Fahreddin Koca’nın her gün açıkladığı ve bir türlü düşmediğini belirttiği Covid19 vaka sayıları Antalya haritasında çok düşük gösteriliyor.

‘AŞIYI KOMPLO TEORİSİ OLARAK GÖRENLERİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Covid19’a karşı en büyük silahın aşı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Allah’a şükür elimizde aşı gibi bir silahımız var. Bu silahı göz ardı etmememiz gerekiyor. Aşıyı komplo teorisi olarak görüyorlar, bunu anlamak mümkün değil. Biz her şeyi çok net görüyoruz. Biliyorsunuz ben ilk aşı gönüllülerindenim. Aşı olmazsanız maalesef çok sıkıntılı süreçler insanları bekliyor. Aşı bütün toplumun tek kurtuluşu” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.