İyi Parti ile CHP arasındaki kriz büyüyor

Aytun Çıray’dan CHP’li belediyelere sert sözler

CHP’li belediyeleri sert bir şekilde uyaran İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Şüphesiz kendi partilileriyle ilgili yapacakları şeyler çok daha fazla olacaktır ama Millet İttifakı’nın diğer üyelerine de hassasiyet göstermeleri gerek” dedi.

Son Kale İzmir’e değerlendirmelerde bulunan İyi Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, İyi Parti teşkilatlarında bütün şikâyetlerin yerel yönetimlerle ilgili olduğunu söyleyerek, CHP’li belediyelere uyarıda bulundu.

Çıray, CHP’li belediyelerin kendilerini çok fazla gözetmedikleri imasında bulundu:

“Şüphesiz kendi partilileriyle ilgili yapacakları şeyler çok daha fazla olacaktır ama Millet İttifakı’nın diğer üyelerine de hassasiyet göstermeleri gerek” ifadelerini kullanan Çıray, yerel yöneticilere çağrıda bulunarak, “Yerel yöneticilere çağrıda bulunmak istiyorum. Millet İttifakı konusunda gerekli hassasiyeti herkes göstermeli. Şüphesiz kendi partilileriyle ilgili yapacakları şeyler çok daha fazla olacaktır ama Millet İttifakı’nın diğer üyelerini de belli bir hakkaniyet içinde gözetmeleri gerek” dedi.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin bir var olma süreci yaşayacağını vurgulayan Çıray, CHP’li belediyelere yönelik sözlerini, “Önümüzde başkanlık seçimi var. Bu seçim Türkiye’nin bir varoluşsal sorunu. O nedenle hiç kimse şimdiden küçük hesaplar yapmasın” ifadeleriyle sürdürdü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.