Doğu Perinçek’ten ‘Kılıçdaroğlu’ çıkışı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, Adalet Yürüyüşü olayından bu yana “tabanını PKK/ HDP ve ABD/ FETÖ ile seçim ittifakına alıştırma pratiği” diye eleştirileriler çarmıha gerdiği Kılıçdaroğlu çıkışı kafaları karıştırdı. Perinçek, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çeşitli demeçlerinde Kılıçdaroğlu’nun ABD/ FETÖ ile ilişkilerinin çıkabileceği söylemleri üzerine Kılıçdaroğlu’nun tutuklanabileceği iddiaları hakkında, “ihtimal vermem” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanmasına ihtimal vermediğini söyledi. Cumhurbaşkanı  Erdoğan, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun ‘casusluk’ iddiasıyla tutuklandığı MİT TIR’ları soruşturmasının, Kılıçdaroğlu’na uzanabileceğini ima etmişti.

VAHİM BİR UYGULAMA OLUR

Ulusal Kanal canlı yayınında gelen bir soru üzerine Anamuhalefet Partisi Genel Başkanının tutuklanamayacağını dile getiren Perinçek, “bu vahim bir uygulama olur. Ben öyle bir ihtimalin de olacağını hiç tahmin etmiyorum, sanmam” dedi.

“Bizim rejimlerimizde, demokrasi demesek bile demokrasi benzer rejimler diyelim, Anamuhalefet Partisi Başkanı ve muhalefet başkanlarının bir imtiyazı, ayrıcalığı, dokunulmazlığı olması gerekir” diyen Perinçek, “hatta bazı suçlar falan bile işleseler, onların görmezden bile gelinmesi gerekir. Çünkü ana muhalefet partisi başkanı konumunda olan bir insanın işlevini, görevlerini yerine getirmesi için son derece rahat, serbest olması lazım. Zaten milletvekili dokunulmazlığı da var. O bakımdan ben vahim bir uygulama olur diyorum” diye konuştu.

”KARŞISINDA DURURUZ”

Kılıçdaroğlu’nu hedef alan olası bir operasyonun karşısında duracaklarını dile getiren Vatan Partisi lideri “böyle bir ihtimali de pek görmüyorum. Yani Türkiye’nin hiçbir yerine ve birikimine, geçmişteki mirasımıza böyle bir uygulamayı konduramayız ve sığdıramayız” diye değerlendirmede bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir