Doğu’da en anlamlı bayram ziyareti

Diyarbakır Valisi (eski Antalya) Valisi Münir Karaloğlu, dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl binası önünde oturma eylemini sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemini 973’üncü gününde sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Diyarbakır Valisi (eski Antalya) Valisi Münir Karaloğlu çikolata ikramında bulundu.

AA’nın haberine göre, Vali Karaloğlu, basına yaptığı açıklamada, 973 gündür kendilerinden zorla koparılan evlatları için nöbet tutan annelerin bayramı buruk geçirdiğini söyledi.

EN HAKLI TALEBİ EVLADIYAL BİRLİKTE OLMAK OLAN ANNELERİN TALEPLERİNE 973 GÜNDÜR KULAK TIKANIYOR

“Bir annenin dünyada en masum, en haklı talebi evladıyla beraber olmaktır” diyen Vali Karaloğlu,  “eğer zorla evladı elinden alınmışsa ona kavuşma talebi bir annenin dünyadaki en haklı, en masum talebidir. Ama maalesef 973 gündür ailelerimizin bu haklı talebine birileri kulaklarını tıkadı.” ifadesini kullandı. Karaloğlu, bütün ailelerin gelecek bayrama kadar evlatlarına kavuşmalarını temenni etti.

VİCDANI KARARMIŞLAR

Karaloğlu, “Bugüne kadar bu annelerin sesini duymayanlar, vicdanı kararmışların inşallah bugün bayram hürmetine vicdanları bu annelerin sesini duymaya vesile olsun diye temenni ediyoruz.” Diye konuştu.

Her zaman annelerin, ailelerin yanında olduklarını dile getiren Karaloğlu, “Onların bu haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. Annelerimizin bayramlarını kutluyorum. İnşallah temenni ediyoruz ki en kısa zamanda evlatlarına, yavrularına kavuşsunlar. Dua ediyoruz, mücadele ediyoruz. İnşallah evlatlarımızı alıncaya kadar da bu mücadele hem onlar hem de devlet tarafından devam edecek.” Dedi.

Ziyarete İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat ile AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın da katıldı.

Foto: AA

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.