Dr. Faki, kaymaklı kadayıf olmayı kabullenecek mi acaba?

Parlamentodaki bütün partiler iç meselelerle çalkalanıyor. AKP, CHP, MHP ve HDP iç hesaplaşmalara, keskinleşen iç çelişkilere garkolmuş durumda. Bunların en ketumları ve kol kırılır yen içinde kalır anlayışında olan AKP’de bile son zamanlarda -örneğin Ömer Çelik ve Bülent Arınç çıkışları gibi- derinlerde cereyan eden fay hatlarındaki sarsılmalar kamuoyuna malolmaya başladı. CHP, Fatih’in kapılarına dayandığı Bizans’ın din adamlarının kiliseye kapanarak bir topluiğne başında kaç perinin dansedebileceği gibi büyük bilimsel (!) tartışmalara gömülmesi olayındakine benzer bir şekilde aylarca Atatürk posterini indiren milletvekilini arayıp durdu. MHP’yi anlatmaya gerek bile yok! O tam bir ucube durumuna geldi; mevta genel başkanının kaldırma peşinde, becerebilirse!

KENDİSİYLE, ÇEVREYLE VE HERKESLE BARIŞIK; ILIMLI BİR HALK ADAMI

Bu kapsamda Burdur AKP’de derinlerde cereyan eden Petek-Özçelik çelişkisinin bir yansıması olduğunu sağır sultanın bile duyduğu ve öğrendiği, kamuoyunda bir Özçelik operasyonu olarak değerlendirilen Bütüner’in tasfiyesini müteakiben çok isabetli bir karar ve tercihle Milletvekili aday adaylarından Dr. Süleyman Faki de karar kılındı. Dr. Faki’nin başkanlığı her kesimde –altları oyulacaklarda bile- rahatlama, gevşeme, gülümseme yarattı.

Dr. Faki’nin AKP İl Başkanı olmasından sonra, bir grup CHP’linin Dr. Faki’nin başkanlığı üzerine tartışmasına şahit oldum. Belediye Meclis üyesi bir esnaf, kendi il başkanına Dr. Faki için “bu senin için tam bir çıtır; elleme bunu, fazla örseleme” dediğini ifade etti. Dr. Faki’nin kendisiyle barışık, toplumla, her kesimle barışık, ılımlı bir şahsiyet olmasını küçümseyici bir dille anlattı sözümona şaşkın solcu! Oysa Dr. Faki’ye CHP tabanında sempatiyle bakan birçok insanın bulunduğu bilinen bir gerçektir. Dr. Faki’nin CHP için tam bir alt oyucu işlevi olacağını ileri sürmek kehanet olmaz.

Aşağıda aynı saflardan iki farklı çizgiden iki örnek tepki, sosyal medyada paylaşıldı. Bunlar yukarıdaki görüşlerimizi doğrulayan kanıtlar.

FAKİ “KAYMAKLI KADAYIF” OLMAYACAĞI İZLENİMİ VERDİ

Yoğun tartışmalara konu olan Burdur AKP il yönetimi nihayet dün açıklandı. Açıklanan Yönetim Kurulu listesinin kamuoyundaki ilk izlenimi, Dr. Faki’nin dengeleri gözettiği, ancak fay hatlarının müfrit unsurlarından uzak durduğu, böylece “kaymaklı kadayıf” olmayacağı şeklinde tezahür etti.

İşte sosyal medyada paylaşılan yorumlar!

-Bayram Özçelik, Ömer Bütüner’i yemek istedi. Fakat Bütüner’i ana yemek olarak gördüğü için, önden bir ‘ara sıcak’la, ana yemeğe giden yolu yaptı. Ana yemeğe ulaşmak için, ara sıcak olarak da Deniz Kurt’u yedi. Tüm bunlar olup biterken, yandan sürekli olarak masada bulunması gereken Birkan Is vardı. O da sofranın mezesi oldu. Tabağın dibi sıyrılmış olmadığından, kendisi il başkanı olamasa da merkez ilçe başkanlığını koruduğundan, meze olduğunun farkında mıdır bilmiyoruz. Yani meze olmanın gereği olarak sofradaki yerini kısa bir süre daha koruyor. Fakat Deniz Kurt’a bakıp olacakları hiç tahmin edemiyorsa da Birkan Bey’in VAY HALİNE!!!

Şimdi ise, tatlı faslına hazırlık yapılıyor. Bu noktada asıl merak edilen, Süleyman Faki’nin tatlı olmaya razı olup olmayacağı???

Bütüner’i düşürmek için Deniz Kurt kullanıldı ve kenara atıldı. Yedek plan olarak sürekli cepte olan Birkan İş ileri sürüldü ve henüz tam kenara atılmasa da, buruşturulmuş halde bir kenara atılmayı bekliyor.

Bu durumda Süleyman Faki, Bayram Özcelik’in menüsünde tatlı olmayı seçip yeni bir lokma mı olacak, kullanılıp kenara atılmak için sıraya mı girecek yoksa gerçekten bir irade ortaya koyup varlık göstermeyi mi seçecek??? Yumuşak atın çiftesi var mı, varsa pek olacak mı, göreceğiz.

Süleyman Bey siyasi kariyerinin dönüm noktasında. Farkında mı ???

-Eeee, sebastiyan 3. Gol de geldi gari…İki dişçi Burduru şaha kaldırcak merak etme sen…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir