“Düşmez kalkmaz bir Allah” denilmiştir!

Başkan Ercengiz gene affetmedi; Twitledi

Şubat ayında paylaştığı bir Twitter’la Burdur kamuoyunda bir anda yoğun bir tartışma başlatan AKP İl Başkanı Volkan Mengi, bugün attığı bumerang tarafından vuruldu. Şubat ayında kendisini cahilliklerini de ortaya koyarak AUDİ/a6 marka “makam aracı” aldı diye adeta çarmıha gerenleri affetmeyen Başkan Ercengiz, üstü kapalı bir şekilde Volkan Mengi’yi 12’den Twitledi. Sosyal medya üzerinden Volkan Mengi’nin partisine aldığı iddia edilen ve kimilerinin gene “makam aracı” dediği Volkswagen Panelvan için “harç aldırır, borç sattırır (…) Demek ki neymiş; ‘büyük lokma yiyeceksin, büyük laf konuşmayacaksın…’” diye paylaşımda bulundu.

AKP İl Başkanı Volkan Mengi fena yakalandı. Şubat ayında Belediye akaryakıt istasyonlarının akaryakıt tedarikçisi şirketle yaptığı sözleşme gereği Belediye’ye kazandırılan AUDİ/a6 marka aracı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyunun diline dolamasına sebep olmuştu. O zamanlar bir yandan “makam aracı” diye cehaletlerinin ikrarını yapıyorlardı, bir yandan da tasarruftan bahsederek iktidar sahiplerinin sadece sarayın günlük harcamasının 1,8 milyon lira olduğunu es geçiyorlardı. Aradan 8 ay geçmeden ekonominin felaket çanlarını çaldığı, enflasyonun patladığı, döviz kurlarının tutulamadığı, geliri açlık sınırının altına düşenlerin sayısının hızla arttığı, vatandaşın çarşı pazarda kilodan grama düştüğü, işsizliğin hat safhada olduğu, toplu işten çıkarmaların başladığı, şirketlerin iflas kuyruğunda sapır sapır döküldüğü, çiftçinin gübre alamaz, tarlasını ekemez hale geldiği, kısacası 24 Haziran seçimlerine kaçan iktidar sahiplerinin erken seçimin sebebini açıklarken “kıyamete hazırlık” olarak ifade ettikleri kıyametin ucundan kıyısından yaşanmaya başlandığı şartlarda bugün ise partisine 150 bin lira vererek kimilerinin gene “makam aracı” dediği 93 işçinin asgari ücreti değerinde Volkswagen Panelvan satın aldığı ileri sürülüyor.

Bir il başkanı üç paralık işlerin peşine düşmez!

Başkan Ercengiz de fırsatı kaçırmıyor. Şubat ayında kendisini AUDİ/a6 aldı diye adeta çarmıha gerenleri affetmeyen Başkan Ercengiz, üstü kapalı bir şekilde Volkan Mengi’yi 12’den Twitledi. Sosyal medya üzerinden Volkan Mengi’nin partisine aldığı belirtilen ve kimilerinin gene “makam aracı” dediği Volkswagen Panelvan için “harç aldırır, borç sattırır (…) Demek ki neymiş; ‘büyük lokma yiyeceksin, büyük laf konuşmayacaksın… Böyle şeylere dönüp bakmam ama en azından bir daha böyle şeylere tenezzül edeceklerin ve tetikçilerinin kulaklarına küpe olsun isterim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir