Başkan Mengi’den araç açıklaması

8 ay sonra yeniden kamuoyunu meşgul eden “makam aracı” polemiği konusunda AKP İl Başkanı Volkan Mengi yazılı bir açıklama yaparak, “makam aracı”nın bulunmadığını, “özel aracı”nı kullandığını, tartışmaya konu olan aracın ise partisi tarafından eski aracın “az kullanılmış 2016 model 8+1 minibüs tarzı bir araçla” değiştirilmesinden ibaret olduğunu ifade etti.

İşte Başkan Mengi’nin açıklaması!

AK Parti il teşkilatımızın kendi imkânlarıyla 2009 yılında partimize kazandırdığı 6+1 aracı 2014 yılında 2009 model 6+1 araçla dönemin il yönetimi tarafından yenilendi ve şimdi 4 yıl sonra yine şahsım ve il yönetimimiz az kullanılmış 2016 model 8+1 (ViP OLMAYAN) minibüs tarzla eski aracı yeniledi. Alınan araç şahsıma alınmış vip bir araç değil il yönetimim, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın ve merkez ilçe teşkilatımızın geçmişte faydalandığı gibi yine faydalanacağı programlarda kullanacağı partimizin ORTAK bir hizmet aracıdır. Programlara teşkilat üyelerimizle gitmek için kullandığımız Aracımızın yıpranması, bakım maliyetleri sürekli artması ve en önemlisi yolcu güvenliğini azalması nedeniyle araç yenilenmesi kararı alınmıştır. MAKAM ARACIM YOKTUR ve şahsi arabamı kullanmaktayım.

Şunu da belirtmek isterim göreve geldiğimde il teşkilatımızın Mali verileri çok bozuktu ve 10 ayda il yönetimimiz ve Bayram Özçelik vekilimizin desteği ile esnaflara borçlarımızı ödeyerek Mali disiplinimizi sağladık ve şimdi teşkilat üyelerimizin yol güvenliğini sağlamak için mevcut arabamızı takasla az kullanılmış 2016 model 8+1 minibüs tarzı bu araçla yenileyerek partimize kazandırmış olduk. İl teşkilatımız her yerde başarılı olduğu gibi mali disiplin yönünden de başarı sağlamıştır.

Teşkilatımızın başarısını ve özellikle uyumunu çekemeyenler bu tarz haberleri yaptıracaktır. Ama biz başarımızı hiç durmadan devam ettireceğiz.

Özellikle haberin muhatabına sormadan yapılan bu asılsız makam aracı haberlerine üzülmüş bulunmaktayım.

Ama şunu unutmayacağız, inşallah AK Partili belediyemiz döneminde trilyonluk 5 adet makam aracı olmayacak ve il Başkanı olarak olmaması için mücadele edeceğim.

Siz değerli basın mensuplarını bilgilerine sunarım…

AK Parti

Burdur il Başkanı

Volkan Mengi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir