Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!

Vatan Partisi Öncü Kadın Antalya İl Başkanı Berrak Şahin yazılı bir açıklama yaparak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Şahin, “Asya Çağının yükselmesi şartlarında 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü bize yeni görevler yüklüyor” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi Öncü Kadın Antalya İl Başkanı Berrak Şahin şu görüşleri savundu:

Asya Çağının yükselmesiyle 8 Mart Emekçi Kadınlar günü bize yeni görevler yüklüyor ve bu günün 1909 tarihinde fabrika grevi sırasında 129 emekçi kadının yaşamını yitirmesiyle gündeme geldiğini, kapitalizmin ve emperyalizmin tüm dünya emekçi kadınları için ne kadar yıkıcı olduğunu görüyoruz. Öte yandan batıdan gelen kadını aşağılayan, köleleştiren feminizm- LGBTİ hareketleri devlet, ordu ve aile düşmanlığı ile yürütülerek sözde kadın hakları savunuculuğu yapan ve kadının asıl sorunlarını gizleyen çürümüş yakıcı, yıkıcı ( las-tesis dansları ile ) propagandalara Türk kadını malzeme olmayacaktır. Bizler milli mücadelede, cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi ve 3 Mart 1924 Devrim yasalarıyla beraber;
1. 4 Mart 1924 Halifeliğin kaldırılması
2. 5 Mart 1924 Tevhidi tedrisat kanunu ( Eğitim Birliği yasası )
3. 8 Mart 1924 Şer’iye ve Evkaf vekâletinin kaldırılmasıyla, güçlenerek, var oluyor. Kuvvetimizi Nene Hatun’lar, Fatma Seher Hanım’lar, Üniversiteli Saime’ler, Şerife Bacı’lar, Yirik Fatma’lar, Gördesli Makbule ve diğer kahraman kadınlarımızın mirasından alıyoruz.
Güneş doğudan doğuyor, bu topraklarda güneşi doğuran kadınlardır. Bu topraklar bizim alın terimiz ve emeğimizle hayatın her alanında yoğurulmaktadır. Bu günü kadın erkek omuz omuza iş ile emek ile vatan mücadelesinin yarattığı aydınlık günler ile üreterek kutluyoruz. Diğer taraftan İlk günden beri yanlarında olduğumuz Diyarbakır Analarının 500. gününde tüm yurttan eylemlerle selam gönderdiğimiz kahraman analarımıza 553. gününde başı dik, onurlu evlat nöbeti direnişiyle onların haklı davasında birlikte kuracağımız bağımsız Türkiye’yi müjdeliyoruz.
Son olarak Bitlis’ te kaza kırıma uğrayarak düşen helikopterde şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyoruz.
Ateş düştüğü yeri yakıyor!
Bilinmelidir ki bu ateş vatanın kara bağrına düşmüştür!
Ve bizler vatanın kara bağrında Türk kadınları ve Türk anaları olarak dimdik durarak ordumuzun yanında terörle mücadele azmiyle vatanımızın birlik ve bütünlüğüne yönelik tüm saldırılara karşı Büyük Atatürk’ümüzün dediği gibi Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşatma azmi ve kararlığındayız.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.