Emniyet kumar operasyonları

İl ve ilçelerde kumar operasyonlarında salgın bozguncularına suçüstü yapıldı. Birçok işyeri mühürlendi, bol ceza kesildi; 25 kişi de tutuklanarak hapishaneye kondu.

Yapılan operasyonlarda, kumar oynadıkları tespit edilen 17 şahıs hakkında Kabahatler Kanununa muhalefetten idari yaptırım tutanağı düzenlendi.

Kumar oynatma suçundan 9 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

Sosyal mesafe kuralı ihlalinden 34 şahsa idari para cezası uygulandı.

Ayrıca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile pandemi dönemi kapalı olması gereken umuma açık 2 işyeri hakkında, açık bulundurulması nedeni ile idari yaptırım tutanaklarıyla masalarda kül tabakları ve sigara izmaritleri bulunduğu tespit edilen bir iş yeri hakkında sigara içilmesine izin verdiğine dair idari yaptırım tutanağı düzenlendi.

İskambil kâğıtları ile 1,06 gr Hint keneviri tohumu olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi.

Kumar oynandığı tespit edilen 2 ikametin 1 ay süreyle mühürlenmesine, kumar oynandığı tespit edilen işyerlerinin alınacak onay ile 1 Ay süreyle faaliyetten men edilmesi ile ilgili işlemler başlatıldı.

Öte yandan il genelinde farklı suçlardan aranan 30 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. 25 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilirken 5 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir