Ercan Akın Fen Lisesinde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Burdur Valisi Ali Arslantaş 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Ercan Akın Fen Lisesi’nden dereceye girerek mezun olan öğrenciler için düzenlenen törene katıldı.

Törenin ardından okulu gezen Vali Arslantaş, okul hakkında bilgi aldı, uzaktan eğitim gören öğrencilerin canlı ders bağlantısına katılarak, yeni eğitim yılını tebrik etti, başarılı bir yıl temennisinde bulundu.

Her yıl geleneksel olarak yapılan, geride bıraktığımız yıl ise pandemi dolayısıyla ertelenen tören Ercan Akın Fen Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Düzenlenen töreni öncesi konuşma yapan Okul Müdürü Ahmet Akıncı, okul hakkında genel brifing verdi.

Programın devamında ise 2019/2020 eğitim öğretim yılı sonunda 99,04 diploma puanıyla okul 1.’si olan Mihriban Şahin’e, 98,42 diploma puanıyla okul 2.’si olan İrem Bedur’a, 98.40 diploma puanıyla okul 3.’sü olan Muhammet Eray Akbaş’a, Alan Yeterlilik Sınavı Türkiye 346’ıncısı Eşit Ağırlık İl Birincisi Ece Hız’a, Temel Yeterlilik Testi Sınavı Türkiye 45’incisi ve Alan Yeterlilik Testi Sınavı Türkiye 788’incisi Burdur TYT ve AYT Sayısal İl Birincisi Mihriban Şahin’e Vali Arslantaş ve okulu yaptıran hayırsever İş İnsanı Ercan Akın tarafından ödülleri verildi.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Arslantaş ödül töreni sonrası yaptığı konuşmasında; “öncelikle bu güzel okul binasını memlekete kazandırdığı için Ercan beye teşekkür ediyoruz. Hem de binada eğitim gören çocuklara mezun olana kadar sahip çıktıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Mezun olduktan sonrada üniversitede sahip çıkmak üzere Ercan amcalarının takip etmelerini arzuluyoruz. Ercan Bey bir vakıf çalışması yaparsa, sadece bu amaçla bizde gerekli her türlü desteği yardımı sağlarız. Çocuklarımız üniversitede okurken de vakıf ile irtibatlarını sürdürmüş, onlara sahip çıkmış oluruz diye düşünüyorum” dedi.

Programa Vali Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, hayırsever İş insanı Ercan Akın ve öğrenciler katıldı.

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER NERELERE YERLEŞTİ, SINAVLARDAKİ BAŞARILARI

2019/2020 eğitim öğretim yılı sonunda; 99,04 diploma puanıyla okul 1.’si, Temel Yeterlilik Sınavı Türkiye 45.’si Alan yeterlilik Testi Sınavı Türkiye 788.’si Burdur TYT ve AYT sayısal İl 1.’si Mihriban Şahin, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Tam Burslu olarak yerleşmiştir.

98,42 diploma puanıyla okul 2.’si, Alan Yeterlilik Sınavı Türkiye 6473.’sü İrem Bedur, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşmiştir.

 98.40 diploma puanıyla okul 3.’sü, Alan Yeterlilik Testi Sınavı Türkiye 1296.’sı Muhammet Eray Akbaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne yerleşmiştir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir