Burdur Belediyesi’nden tanıtım atağı

Bir ilk uygulama olarak magnetler

Burdur Belediyesi bir ilke daha imza atarak,  Burdur’u tanıtan tarihi turistik yerleri ve Burdur’u simgeleyen değerleri özel tasarımlarla el işçiliği olarak hazırlayıp küçük magnetler olarak satışa sundu. 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in desteğiyle sanatsal kurs eğitimlerine devam eden, aynı zamanda üretim yapan Burdur Belediyesi Seramik Sanat Tasarım Eğitim ve Uygulama Merkezi atölyesinde, alanında uzman eller ile özel tasarım olarak hazırlanan seramik hediyelikler vitrinde yerini aldı. Burdur’a gelen misafirlerin ceviz ezmesi dışında sevdiklerine hediye olarak götürebileceği, sanatsal ürünlerin mevcut olduğu ve geniş ürün yelpazesi ile magnet dışında daha birçok tasarım ürünlerini hazırlanmaya devam ediliyor.

Satış alanlarımızı genişleterek zamanla daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Ercengiz, “El Sanatları Merkez’imizde kadın kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın el emeği göz nuru yaptığı çalışmaları yerinde görmek için geldik. Artık El Sanatları Merkezi Seramik Atölyesi güzel ürünleri ile Burdur’umuzun önemli değerlerinin tanıtımına katkı vermeye devam ediyor. Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda, bundan sonraki süreçte Burdur’un önemli değerlerini sadece Burdur’da değil, tüm Türkiye’de, tüm Dünya’da tanıtımı için artık somut elimizde bir envanter var. Bunun için arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarına devam edecekler, her biri el emeği göz nuru. Seri bir hızda bunların üretimini yapıyorlar, biz de onlara ve Burdur Belediye’sine katkı olması açısından Burdur Belediyesi’nin tesislerinde satışlarına destek olmak amacıyla imkân tanıyoruz. Bundan sonraki süreçte de daha çok kadın istihdam edebileceğimiz bir mekanizma kurup, daha çok üreteceğimiz bu objelerle hem Burdur’un tanıtımına katkı koyup, hem de aile bütçelerine destek vereceğiz şeklinde konuştu.  

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir