Erdoğan’ın “Ekonomik Kurtuluş Savaşı” sözlerine muhalefet ateş püskürdü

Erdoğan’ın “Ekonomik Kurtuluş Savaşı” sözlerine CHP, Deva ve Gelecek Partisi’nden sert tepki

“Ekonomik Kurtuluş Savaşı” açıklaması yapan Cumhurbaşkanı’nı, CHP, Deva ve Gelecek Partisi hedef tahtasına koydu, ateş püskürdü. Kılıçdaroğlu, “Geçiniz bunları. Millete gaz vermeyi bırak” dedi. Babacan ve Davutoğlu da ekonomik kurtuluş savaşı olmadığını savundu.

“Bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız ” açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, CHP, Deva ve Gelecek Partisi hedef tahtasına koydu, ateş püskürdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Geçiniz bunları. Millete gaz vermeyi bırak” dedi. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da ekonomik kurtuluş savaşı olmadığını savundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuşmasında, “Ülkemizi bunca tuzaktan, bunca badireden nasıl çıkardıysak, Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız” demişti.

“Ekonomik kurtuluş savaşı” dedi. Atlantik güdümlü ittifakın hedefi oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “Ekonomik kurtuluş savaşı” sözleri nedeniyle hedef aldı.

Kılıçdaroğlu, “Milli kurtuluş savaşı veriyormuş geçiniz bunları. Millete gaz vermeyi de bırakın. Otur adam gibi görevini yap. Senin ne mal olduğunu gördük. Sen artık TC’nin bu saatten sonra temel bir milli güvenlik sorunusun.20 yıldır sen neredeydin. Bir Türk lirası bir liraydı sen başladığında ne oldu da 12 oldu” dedi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da ekonomik kurtuluşu olmadığını iddia etti. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ile paralel olarak “Milli güvenlik sorunu” ifadelerini de kullandı. Babacan, “Şu anda ülkemizde bir ekonomik kurtuluş savaşı falan yok. Kötü yönetimin elinde değersizleşmiş bir Türk lirası, itibarını yitirmiş bir Türkiye var. Hani her fırsatta ‘yerli ve millî’ diyorlar ya, işte bugün kendi kendilerine çıkardıkları gayet ‘yerli ve millî’ bir kriz var. Fakat ne yapıyorlar, kurdaki bu artışı adeta bir kurtuluş savaşı kimliğine büründürmeye çalışıyor. Elinde kuru ekmeği ile kalmış insanları, vatan savunmasındaymış gibi kandırmaya çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise “Erdoğan-Bahçeli iktidarının ülkeyi batırarak verdikleri iktidarda kalma savaşının ismi ‘Ekonomik kurtuluş savaşı’ değildir! Her açıklamaları ekonomiye atılan bir füze etkisi yapan bu cehalet lobisi artık milli güvenlik sorunudur. Kimler adına çalıştıkları araştırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.