Rektör Korkmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAK) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Rektör Korkmaz şu görüşlere yer verdi:

Öğrencilik, ömür boyu süren keyifli bir serüvendir. Bu serüvende keşfettiğimiz dünyalar, hayatımızda yeni yollar açar. Yolumuza ışık tutan öğretmenlerimiz rehberliğinde devam eder bu keşif yolculuğu. O yüzden her birimiz için öğretmenlerimiz çok kıymetlidir. Öğretmenlerimize duyduğumuz şükran duygusu tüm toplumsal yaşama yayılsa da 24 Kasım, bizleri yetiştiren öğretmenlerimize verdiğimiz değeri yansıtmaya çalıştığımız önemli bir tarihtir. Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1928’de, Millet Mektepleri’nin başöğretmenliğini kabul ettiği ‘24 Kasım’, 1981 yılından itibaren ülkemizde her yıl ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

“Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” diyen Başöğretmenimiz Atatürk’ün vurguladığı gibi “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” Toplumsal gelişimin mihenk taşlarıdır öğretmenlerimiz. İstikbalimizi inşa edecek, ülkemize yön verecek bireylerin yetiştirilmesinde çok kıymetli bir görev üstlenirler. Onların çocuk ve gençlerimizin ruhlarında bıraktığı renkler, tohum olur yaşamımızda, yeni filizler yeşertir. Bilim, kültür, sanat ve sporun gücüyle yetişen nesiller, yaratıcı düşünerek yenilikçi fikirlerini hayata geçirdiklerinde; önce kendilerine, sonra içinde yaşadıkları topluma ve en nihayetinde tüm insanlığa faydalı olacaktırlar.

Hızla gelişen ve değişen günümüz dünyasında, bu değişimin öncüsü olacak nesiller yetiştirebilmemiz eğitime gönül vermiş akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla mümkündür. Eğitime yapılan her türlü yatırımın aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapıldığına inanıyor ve yarının öğretmenlerini yetiştirirken bu sorumluluğu hissederek görevimizi sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve hayatını bu mesleğe vakfetmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyor ve başta Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi akademisyenleri olmak üzere geleceğimize ışık olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü büyük bir saygı ve şükranla kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.