Eski Kız Meslek Binası ranta kurban mı gidiyor?

Daha önce gündeme geldiğinde tepkiler nedeniyle yıkılmayacağı konusunda açıklamalarda bulunulmuş olan eski Kız Meslek Lisesi binasında yıkım başlatıldı. Kamuoyunun endişeyle izlediği eski Kız Meslek Lisesi binasının ranta kurban gittiğine yönelik kamuoyu kanaati ortama hâkim olunca kitle örgütleri, sendika ve odalardan eylem yapma tepkisi geldi.

Valilik binasıyla eski Kız Meslek Lisesi binası kent rantçılarının öteden beri iştihasını kabartan değeri çok yüksek iki mekânı oluşturmaktadır. Kültür varlıkları kategorisine alınması talebiyle Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu toplantısında görüşülen konunun reddedilmesi üzerine Kent Konseyi Ankara Anıtlar Yüksek Kurulu’na taşıyarak bölge kararının iptali talebinde bulunmuştu. Ayrıca Kent Konseyi ayrıca yürütmenin durdurulması talebiyle Ankara İdare Mahkemesi’ne de başvurmuştu.

Anıtlar Yüksek Kurulu henüz herhangi bir karar bildirmemişken, ayrıca konu Ankara İdare Mahkemesi’nin gündemindeyken birdenbire eski Kız Meslek Lisesindeki bu yıkım kararını kimin verdiği, bu acelenin nedeninin ne olduğu, ilimiz kamuoyunca bilinen bir parmağın gene devreye mi girdiği merak konusu oldu. Konuyu endişeyle izleyen Burdur kamuoyu eski Kız Meslek Lisesinin ranta kurban mı gidecek diye sorgulamaktadır.

KıvılcımHaber bürosuna gelerek ve telefonla ulaşan vatandaşlar yıkımın başladığı ve bu acelenin nedenini sorgulamaktadır.

Öte yandan kitle örgütü, sendika ve odaların yıkımın durdurulması için çeşitli eylem biçimleri üzerinde tartıştıkları, ilk etapta imza kampanyası başlatacakları öğrenildi.


Ranta kurban mı gidiyor? paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir