Eski MHP Milletvekiliyle Bucak Belediye Başkanı birbirlerine girdi

25. dönem MHP Burdur Milletvekili Alpaslan Dursun ile Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal arasında, Dursun’un başkan adayı olduğu iddiasıyla başlayan polemik giderek sertleşiyor. Son olarak Dursun yaptığı açıklamada, “it havlamasıyla kurtlar ürkmez.” dedi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal sosyal medya hesabından isim vermeden yaptığı paylaşımda, önceki yıllarda milletvekili olmak için parti değiştirdiğini, şimdi de belediye başkanı olmak için parti üstüne parti değiştirdiği iddia ettiği Alpaslan Dursun’a, “Bu kafayla çok daha parti değiştirirsin sen ve de kaybetmeye mahkumsun.” ifadelerini kullandı.

“İT HAVLAMASIYLA KURTLAR ÜRKMEZ”

25. dönem MHP Burdur Milletvekili Av. Alparslan Dursun, dün Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın paylaşımına sert bir cevap verdi. Dursun, “it” ve “kurt” ilişkisi diyalektiğine başvurarak, “Unutmayın, it havlamasıyla kurtlar ürkmez…” ifadelerini kullandı.

Alpaslan Dursun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başkana yakışmayan hakaret dolu yazıdan sonra özür beyanı gelmediği için cevap vermem gerekli olmuştur.

Allah’a şükür biz durduğumuz yeri de savunduğumuz davayı da biliriz, sizlerden alacak dersimiz yok.

Ey Başkan, davulu alınca, ne yapacağını bilemeyip tokmağı dışarıdan ithal edersen, o ithal zat, küçük bir eleştiride bile koltuğum sallanıyor endişesiyle seni de satıp sağa sola saldırmaya başlar.

Okuduğunu anlama, baktığını görme yeteneğinden yoksun olduğu anlaşılan ithal zat, savunmasını yaptığı kişinin zamanında başka bir partiden il genel meclisi adayı olup kazanamadığını, 15 Temmuz sonrası mensubu bulunduğu partisinin ilçe başkanlığını neden bırakıp kaçtığını ve Reis’i mücadelesinde niçin yalnız bıraktığını bilmiyor olsa gerek.

Her ne kadar arsıza sözün, kokmuşa tuzun faydası olmasa da, başkanın adının arkasına saklanan, avuç kadar yüreği olmayan ama pabuç kadar dili olan ithal zata sesleniyorum:

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugüne kadar Burdur’da seçilmiş iki Milletvekilinden biriyim ve istesen de istemesen de saygı duymak zorundasın.

Bu ithal zatı söz sahibi yapıp konuşturan ve bu konuşmaya kendi ismini alet ettiren başkana da sesleniyorum:

MHP’nin seçilmiş Milletvekillerine ya da herhangi bir mensubuna, bir belediye başkanı veya herhangi bir personelinin eleştiri sınırlarını aşıp hakaret etme hakkı yoktur, kimsenin de haddine değildir.

Unutmayın, it havlamasıyla kurtlar ürkmez…”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.