Esnaf barut fıçısı gibi; Birlik başkanına ateş püskürdü

Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Birliği (ESOB) Başkanı Metin Sipahi’nin, Bomba15’teki “Market Genelgesi esnafı rahatlattı” başlıklı habere konu olması üzerine ilimizdeki küçük esnafın hali perişanı ortaya çıktı. Burdurlu esnaf ve sanatkârlar, birlik başkanlarına çok sert tepki gösterdi. Sipahi’ye, “Allah aşkına, konuşurken de dolu konuşun, küçük esnaf bitmiş; büyüyen büyümüş, neymiş esnaf rahatlamış!” şeklindeki tepkilerin arkası kesilmedi.

Salgın döneminin en çok mağdur olan kesimi arasında yer alan (bakkal, büfe vb.) küçük esnaf dert küpü. Dokundun mu bin ah işitiliyor. Son kapanmada ise felç olmuş durumda. Zincir ve süper marketler karşısındaki eşitsiz durumu İçişleri Bakanlığı genelgesiyle iyice ağırlaşınca genelgeden geri dönüş bile esnafı yatıştıramıyor. Çünkü kayıpları çok ağır.

ESOB Başkanı Metin Sipahi’nin, zincir market ve süper marketler lehine genelge şartlarını çeşitli girişimlerle düzelttirdiklerini açıklamasına esnaftan çok sert tepki geldi.

Sipahi, “Market genelgesi esnafı rahatlattı” diye açıklamada bulununca esnaflar arasında kıyamet koptu.

Açıklamanın yayınlandığı Bomba15 haber sitesinin Facebook paylaşımının altındaki yorumlar, esnafın öfkesini ve hali perişanını ortaya koyuyor.

İşte birkaç örneği!

Mehmet Arslan

NE RAHATLATTI SATACAGINI SATTILAR 1 SENEDİR KAPALI OLAN KÜÇÜK ESNAFMI RAHATLAYACAK ALLAH AŞKINA konuşurken de dolu konuşun küçük esnaf bitmiş büyüyen büyümüş neymiş essnaf rahatlamış…

Ali Göz

Ağam bizimle eğleniy…

Kaan Doğudan

Ne rahatlaması bir haftadır alkolüne varana kadar sattı. Hangi rahatlıktan bahsediyorsun Başkan, yatıramadığımız vergilerden mi, yatıramadığımız kiramızdan mı, hiç borcumuz yokken dünyanın borcundan mı oturduğunuz yerden sallamayın. Kaç kere geldin benim dükkâna da konuşuyorsun. Saçma sapan konuşup insanın canını sıkmayın. Küçük esnaf batıyor…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir