Eylül Meclisi Sultanderesi’ndeki kampüste yapıldı

Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı, Sultanderesi’ndeki yeni Hizmet Kampüsü Meclis Salonu’nda bugün (6 Eylül 2017 günü) yapıldı.

Sultanderesi Hizmet Kampüsü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen 2017/ Eylül ayı Meclis toplantısında 9 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıya Başkan Ali Orkun Ercengiz ve Meclis üyeleri katıldı.

Toplantısının açılış konuşmasında Başkan Ercengiz, son bir aylık icraatlarını anlattı.

Önceki aydan ertelemeli gelen ve bazı cadde ve sokakların ücretli yapılması önerisinin görüşülmesi gene bir sonraki aya ertelendi.

İkinci maddede görüşülmesi sonucu, Mardin Derik’te polis aracının geçişi esnasında patlatılan mayın sonucu şehit düşen Özel Harekât Polisi Orhan Ayan’ın adının, Cemil Mahallesindeki parka verilmesine ve parkın adının Şehit Özel Harekât Polisi Orhan Ayan Parkı olarak değiştirilmesine karar verildi.

Dördüncü ve beşinci maddelerin görüşülmesi Aralık ayı toplantısına ertelendi.

Altıncı maddenin görüşülmesinde, Zafer Mahallesindeki eski bir yapının kamulaştırılması ve sosyal bir tesis haline getirilmesi kararı 5 ret, 5 çekimser olmak üzere oy çokluğu ile alındı.

Yedinci maddenin görüşülmesine geçildi. Susamlık Tepesine 5 yıldızlı bir konaklama tesisi yapılması hususu görüşmeye açıldı. A>K Parti Grubu sözcüsü Volkan Mengi, Susamlık Tepesinin halkın gidebileceği az sayıdaki alanlardan biri olduğu için tesisin buraya yapılmasına karşı olduklarını, Belediye’nin başka bir arazisine yapılmasını talep ettiklerini ifade etti. Oylamada, Susamlık Tepesine bina tesis etmek için, 49 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle tesis edilmesi, işletme hakkı için izin verilmesi ve konuyla ilgili Yüksek Planlama Kurulu’ndan yetki alınması hususunda belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verilmesine karar 7 ret 17 kabul oyuyla verildi.

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir