FETÖ darbesinin bastırılması çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

ABD/ FETÖ darbesinin bastırılmasının birinci yıldönümü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanıyor. Kutlama programı, 15 Temmuz şehidimiz Özel Harekât Polisi Akif Altay’ın baba ocağı Güvenli köyü (Kartalpınar’da) başladı.

ABD, bir yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde, dize getiremediği Türkiye’de hükümeti devirerek kendine tam bağımlı, bölgemizdeki Amerikan çıkarlarının savunucusu, faşist bir iktidar kurmak amacıyla ordu içindeki Gladyocu cunta aracılığı ile bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, ancak ordu-millet birliği ile püskürtülmüştü. Bir yılın sonuna yaklaşıldığında, ilan edilen OHAL şartlarında devletin ve toplumun en ücra köşelerindeki FETÖ’cü darbecileri önemli ölçüde yakaladı. Ancak iktidarın FETÖ’nün siyasi ayağına hala el atmaması kamuoyunda tereddütler yaratmaktadır.

FETÖ’cü darbe girişiminin bastırıldığı 15 Temmuz günü, Demokrasi ve

 Milli Birlik Günü olarak ilan edildi. Bir dizi etkinliklerle anılmasına karar verildi.

İlimizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehit Özel Harekât Polisi Akif Altay’ın baba ocağından başladı.

Vali Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 11-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanacak.

İlk etkinlik, bugün (11 Temmuz günü) 15 Temmuz şehidimiz Özel Harekât Polisi Akif Altay’ın baba ocağı Çeltikçi/ Güvenli köyünde ailesini ve kabrini ziyaretle başladı.

Kutlama programı etkinliklerine başta Vali Yılmaz ve Başkan Ercengiz olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Tank Alb. Cem Tuce, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Çeltikçi Kaymakam Vekili Can Atak, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, siyasi parti ve STK başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama heyeti şehidin ailesini ziyaret etti. Şehidin annesi Fadime Altay, eşi Gülsüm Altay ve çocuklarına baş sağlığı dilekleri iletildi.

Ailesinin ziyaretinin ardından şehit Altay, kabri başında ziyaret edildi; Kuran okundu ve dualarla anıldı.

Çeltikçi İlçesinden sonra Vali Yılmaz, Burdur Ulu Camide düzenlenen Mevlit programına katıldı. Mevlit programın ardından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir