FETÖ, debelenmeye devam ediyor

İçinde Burdur’un da bulunduğu Antalya merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu: 32 gözaltı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün son oyunu: Hurma ticaretiyle finansman sağlamak

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının eşgüdümünde 2 aylık takibat sonunda Antalya merkezli Burdur, İzmir, Manisa v e Aksaray illerinde eş zamanlı yapılan operasyonlarda, örgüt kalıntılarının konsolide etme amaçlı çalışmalar içinde olan silahlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları yakayı ele verdi; 32 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

FETÖ’nün son çırpınışları: Hurma ticareti yoluyla örgüte finansman sağlamak

Son Amerikan Gladyosu FETÖ, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ordu-millet işbirliği ile bastırılmasının ardından gelen OHAL sürecinde ağır darbe aldı.

Aradan geçen 4,5 yıllık süreç içinde yokoluşun eşiğine getirilen Amerikancı faşist terör örgütü FETÖ, son çırpınışlarını yaşıyor. Akdeniz Haberleri internet Gazetesinin haberine göre, anılan 5 ilde tutuklu, hükümlü ve KHK’lı örgüt mensuplarının ailelerinin ve üniversitede deşifre olmamış öğrenci mensuplarının finansmanı için kullanılma üzere esnaf yapılanmasına gidildiği, bu kapsamda “hurma ticareti” adı altında faaliyet gösterildiği istihbaratından yola çıkan Antalya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2 aylık teknik ve istihbarat çalışmaları sonucu elde edilen bilgiler ışığında, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı eşgüdümünde harekete geçerek Antalya, Burdur, İzmir, Manisa ve Aksaray illerinde eşgüdümlü operasyon yaptı. Operasyonlarda 32 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.   

Rama çalışmalarında çok sayıda dijital örgütsel malzeme, örgütsel faaliyetlerde kullanıldığı değerlendirilen bol miktarda döviz, örgütsel doküman, kitap ve broşür ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan işlemlerin ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği bildirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir