FETÖ kitap ve CD’leri ormanlık alana atıldı

Toplumdaki FETÖ’cü çevrelerde Panik Havası

Bucak’ta ormanlık alana atılmış durumda Amerikan güdümlü Fethullah Terör Örgütü (FETÖ’ye) ait kitaplar, örgütsel dokümanlar ve CD’ler bulundu.

Burdur/ Bucak’ta Alâeddin Mahallesi’nde Sazak Çere Mevkisinde ormanlık alana atılmış Amerikan güdümlü Fethullah Terör Örgütü (FETÖ’ye) ait kitaplar, örgütsel dokümanlar ve CD’ler bulundu.

NNC Medya haberine göre, ormanlık alana atılan örgütsel doküman, kitap ve CD’leri farkeden çoban, Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer’i bilgilendirdi. Muhtar Tuncer de jandarma ve polisi arayarak durumu bildirdi.

Sazak Çere mevkisine atılan dokümanların birçoğunun dinsel içerikli kitap, bir kısmının da FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’e ait kitaplar olduğu belirlendi. Konuyla ilgili açıklama yapan ve bu işi yapanları kınadığını ifade eden Alaaddin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, atılan kutuların içerisinde Kur’an-ı Kerim, çok sayıda CD, dini içerikli kitap ve FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’e ait kitaplar olduğunu söyledi.

“Devletinin kararlarına saygı göstermeyenler teröre yandaş olanlardır” diyen Muhtar Tuncer konuşmasında terör örgütüne destek verenlere, “korkuyorsanız bu işi neden yapıyorsunuz” dedi. “Türk Milletinin ve Müslümanların devlete ödediği vergileri ile alınan ve terörle mücadele için kullanılması gereken silahlarla kendi milletine ateş açanlar Müslüman değildir. FETÖ’ye ayak uyduran hesabını mutlaka verecek” diyen Muhtar Tuncer; “Bu kitapları ormana atınca kurtulacağız mı sanıyorsunuz? Gereği neyse yapılacak” dedi.

Konu ile ilgili Jandarma ve Polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. Polis ekiplerince tutanak tutulmasının ardından ormanlık alanda bulunan yaklaşık 150 adet CD ve yaklaşık 400 adet kitap Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir