FETÖ’cü avı devam ediyor

Amerikan emperyalizminin devlet içindeki silahlı operasyon kuvveti (gladyo örgütü) olan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kripto mensuplarının deşifre edilmesi ve yakalanması çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiği bildirildi. Bu kapsamda Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu eski Kara Harp Okulu ve Polis Akademisi öğrencileri gözaltına alındı ve birisi tutuklandı.

2016 15 Temmuz ABD/FETÖ darbe kalkışmasından bu yana geçen süreçte silahlı FETÖ terör örgütü mensuplarının ordu, polis ve toplum içinden temizlenmesi bütün hızıyla hala devam ediyor. Bu kapsamda Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, polis ilimizde bazı eski Kara Harp Okulu ve Polis Akademisi öğrencilerinin ankesörlü/ kontörlü sabit hatlardan mütevali olarak arandıklarını saptadı.

Bunun üzerine 4 gün önce eski Kara Harp Okulu öğrencisi TYÇ ile eski Polis Akademisi öğrencileri MB, MÖ, SK, SE ve ÖFS isimli şahısları gözaltına aldı.

Soruşturmalarını müteakiben adli makamlara sevkedilen şüphelilerden eski Polis Akademisi öğrencileri MB, MÖ, SK, SE ve ÖFS isimli şahıslar adli kontrol (yurt dışı çıkış yasağı) şartıyla serbest bırakıldı; eski Kara Harp Okulu öğrencisi TYÇ isimli şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir