Fitne için çatlak arayanlara tokat gibi cevap

Kontrollü Toplumsal Hayat diye adlandırılan Kovid19 salgınının ilk evresinden çıkış sürecinin ilk günü olan 1 Haziran’da, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ilimizde işyerlerini aylar sonra ilk defa açan esnafları ziyaretlerini Belediye Basın Bürosunun haberleştirme tarzı üzerinde sosyal medyada başlayan tartışmalara açıklık getiren Başkan Ercengiz, konuya sazan gibi atlayan fitne için çatlak arayanlara tokat gibi cevap verdi.

Kovid19 salgını tedbirleri ekonomide üretim ve tedarik süreçlerini derinden etkiledi.

Salgın, zaten varolan ve derinden derine işleyen ekonomik krizi alevlendirdi.

Mart’ın ortalarından itibaren krizin alevlerini üstlerinde hisseden esnaf, tüccar ve iş insanlarımız Kovid19 tedbirleri kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kaldılar.

Salgına karşı mücadelede başarı hikâyeleri yazan ülkeler arasında gösterilen, vatandaşlarını parası olmadığı için hastanelere almayan ve sokaklarda ölüme terkeden dünyanın en büyük devletlerinin yanında devletimiz koruyucu ve şefkatli kollarıyla paralı-parasız bütün insanlarımızı sarması sonucu virüsü 2 ayda yere serdik.

Tedbirler kontrollü olarak gevşetilmeye başlandı.

Çarşılarımız şenlendi.

Sokaklarımız canlandı.

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, aylar sonra ilk defa işyerlerini açan ve vira bismillah diyen esnafımızı sevincine ortak olmak ve hayırlı olsun demek için ziyarette bulundular.

Bu faaliyeti Belediye Basın Bürosu haberleştirerek basına servis etti.

Haber metninde kurumsal olarak ve doğru olarak başkanlarını öne çıkarmaları sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Milletin can derdine düştüğü şartlarda et derdinde olan kasap misali çatlak bulduğunu sananların mal bulmuş mağribi gibi atlayarak olayın üzerinde tepinmelerine, Başkan Ercengiz, Burdur Gündem İnternet Gazetesi ile yaptığı söyleşide esaslı cevaplar verdi ve noktayı koydu.

İşte o röportaj!

Sayın Başkanım, İl Başkanımız ile birlikte gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerin maksadı neydi?  Ziyarette neler yaşandı?
– İl Başkanımız İzzet Akbulut, yeni açılan iş yerlerine birlikte ziyaret etme konusunda bir teklifte bulundu. Memnuniyetimi ifade edip, sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 2 – 3 saat Gazi Caddesi, Atatürk Caddesi ve İstasyon Caddesi üzerinde yeniden açılan kafe ve restoranlara hayırlı işler dileyerek vatandaşımızın herhangi bir sorunu olup olmadığını kendilerinden dinlememek istedik. Hatta dezenfeksiyon çalışmalarını da yerinde inceleyerek, vatandaşımızın en steril koşullarda hizmet almasının önemini vurguladık. Geçen 3 aylık süre içerisinde Burdur’un salgınla etkin mücadelesinde tüm kamu, kurum ve kuruluşları ve valimiz ile birlikte mücadele ettiğimizi, bu mücadele karşılığında da Burdur’umuzun oldukça temiz kaldığını, salgın karşısında iyi bir noktada olduğunu esnaflarla görüştük, paylaştık. Bu konudaki esnafımızın bize olan teşekkürlerini duyduk bizzat. Akabinde de ziyaretimizi sonlandırdık.
Sayın Başkanım ziyaret sonrası durum nedir?
-Akşamüstü ise Burdur Belediyesi Basın Bürosu’ndan kurumsal bir metin ile haber servisi yapıldı. Herhangi bir art niyet yoktu. Basın büromuz kurumsal kimliğimizi baz alarak, haber metninde yalnızca kurum yetkililerine yer verdi.  Hiçbir art niyet söz konusu değildir. Kaldı ki kişisel hesabımdan, il Başkanımız İzzet Akbulut ile ziyaretlerimizi gerçekleştirdiğimize dair paylaşımlarımı yaptım. Neticesinde sosyal medya hesaplarında bir takım paylaşımlar başlayınca, böyle bir çekişmenin ya da böyle bir örgüt içi mücadelenin mümkün olmadığını belirtmek adına düzeltme haberi dahi yayınlandı. Cumhuriyet Halk Partisinin yerelde ve genelde yükselişine tahammül edemeyenler ve 2019 seçiminde beklemedikleri önemli bir yenilgiye uğrayan kişi ve kuruluşlar bunu fırsata çevirmeye çalışarak Cumhuriyet Halk Partisi örgütü içerisinde sanki bir sorun varmış gibi göstermeye çalıştı.  
Sayın Başkanım son olarak sizin de düşüncenizi almak istiyorum.
– İl Başkanı, İlçe Başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, her bir örgütümüz kendi görevini, örgütümüzün içindeki her bir yetkili,  kurum- kuruluş,  kişi kendi görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Bizler de bizim örgüt ve parti anlayışımızda, bizim örgütçülük anlayışımızda kimse kimseye biat etmez. Herkes kendi görevini yapar, görev tanımları içerisinde de kimse kimsenin görevine dâhil olmaz. Belediye başkanı belediye başkanıdır,  il başkanı il başkanıdır,  ilçe başkanı ilçe başkanıdır. Aramızdaki en önemli güç, saygı ve sevgi bağıdır. Bunu da kimsenin bölmesine, kırmasına izin vermeyiz herkes müsterih olsun.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok ses vardır, ama tek yürektir.
Özgün haber metni için tıklayınız
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir