Gazeteci Muharrem Sarıkaya’dan İHA muhabirine “kıdemlilik” (!) tokadı

Gazeteci Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı esnada ses bağlantısını kontrol eden ‘Gün Başlıyor’ adlı programın çekimleri sırasında İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Ahmet Demir’e sinirlenerek tokat attı. Sarıkaya’nın bu davranışı sosyal medyada büyük tepki çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile ‘Gün Başlıyor’ adlı programın çekimleri sırasında ses bağlantısını kontrol eden İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Ahmet Demir’e sinirlenip tokat atan HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın attığı tokadın görselleri sosyal medyayı salladı.

Görüntüleri izleyen vatandaşlardan Sarıkaya’nın genç çalışana davranışı sebebiyle sağanak yağmur gibi tepki geldi. Twitter’da Muharrem Sarıkaya, tepkiler sebebiyle en çok konuşulanlar listesine girdi; Twitter’da Trend Topic oldu.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK HAZRETİN; KAMUOYUNA YANSIMASAYMIŞ ÖZÜR DİLEMEYECEKMİŞ!

Olay kamuoyuna yansıyınca sağanak yağmur gibi gelen sert tepkiler karşısında Muharrem Sarıkaya, İHA kameramanı Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Orhan Akın ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den özür diledi.

Açıklamasında Sarıkaya, “Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum… Muharrem SARIKAYA” ifadelerini kullandı.

HaberTürk de bir açıklama yaparak özür diledi.

Açıklamada gazete, “HaberTürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan HaberTürk olarak içtenlikle özür dileriz” ifadelerine yer verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bir paylaşımda bulundu. Şahin, “HaberTürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya’nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. Muharrem Sarıkaya, kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi” paylaşımında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.