Gazeteciler Cemiyeti’nde yeni başkan Tuncel

Burdur Gazeteciler Cemiyeti kongresini yaptı; yönetimini tepeden tırnağa değiştirdi ve muhtemelen tüzük gereği yönetimde yer alan Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel’i bir kararla yeni başkan olarak belirleyecek.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti dün (27 Mayıs 2016 günü) Belediye Konferans Salonunda kongresini gerçekleştirdi. Yeni yönetim, eski “patron görüntüsü”nden oldukça sıyrılan ve çalışan gazetecilere de yer verilen isimlerden oluştu. DHA Muhabiri Mesut Madan, Detay Gazetesi sahibi Abdurrahman Kızılkaya, Burdur Gazetesi muhabiri Bahtiyar Turan, Yenigün Gazetesi Yazıişleri Müdürü Kürşat Tuncel, Bucak Hedef Gazetesi sahibi Mehmet Tutum, Çağdaş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Meral Akköprü Öztürk, eski DHA muhabiri ve Belediye Başkanlığı Basın Bürosu çalışanı Onur Özkan ve Burdur Radyosu sahibi Serkan Şimşek’ten oluşan yeni yönetim Kurulu’nun tüzük gereği bir kararla Kürşat Tuncel’i başkan olarak ataması bekleniyor.

ESKİ HAMAM ESKİ TAS DURUMU MU YOKSA YENİ BİR YOL, YENİ BİR NEFES Mİ

Şimdi kamuoyu ve gazeteciler camiasında gözler, Kürşat Tuncel’in izleyeceği idari konsept ve anlayışa çevrildi. Eski hamam eski tas durumu devam mı edecek; yeni bir yol, yeni bir çizgi ve anlayış mı tutturacak? Tüzüğün amaçları bölümünde belirtilen bir bütün olarak gazetecilerin hak ve çıkarlarını koruma ve kollama yönünde bir çıkış yapabilecek mi?

KAMUOYU VE GAZETECİLERİN BEKLENTİLERİ YAKICI VE GÖZARDI EDİLEMEZ

Kamuoyu ve gazeteciler, yeni yönetimden ve Tuncel’den ayrımcılık yapmadan, dar kapıcı uygulamalardan uzak durarak, kimseyi ötekileştirmeden, potansiyel rakip gibi paranoyak gelecek hayalleri kurmadan bütün gazetecileri kapsamaya çalışan, oluşturulan Yönetim Kurulunun ruhuna uygun bir şekilde bu ruhu pratikte ve hayatta da gerçekleştirmeye özen gösteren, çalışan gazetecilerle gazete sahiplerinin çıkarlarını asgari müştereklerde birleştirebilme becerisi göstermeye çalışan, bütün bunları sözde değil özde içselleştirme ustalığını yakalamasını beklemektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir