MAKÜ mezuniyet töreni yapıldı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet töreni düzenlendi.

Mezun olan öğrenciler Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programın ardından Gazi Atatürk Stadına yürüdü.

Gazi Atatürk Stadında düzenlenen törene, Vali Kürklü, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamları, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin hazırlamış olduğu gösteri sunuldu.

2015-2016 Akademik Yılı Lisans mezunları adına konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Özgün Şanlı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olmanın büyük bir gurur olduğunu dile getirerek, Mehmet Akif Ersoy’un adını taşıyan bir üniversiteden mezun olmak kendileri için övünç kaynağı olduğunu söyledi.

Daha sonra, Şanlı ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Sümeyra Çevik, mezuniyet yaş kütüğüne plaket çaktı.

Mezun olan öğrencilerin ailelerine seslenen Rektör Prof. Dr. Korkmaz, “sevgili aileler bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı daha donanımlı daha hayata hazır şekilde sizlere teslim ediyoruz. Emanetlerinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için her türlü imkânı seferber ettiğimizi bilmenizi isterim” dedi.

Bir konuşma yapan Vali Kürklü, öğrencileri ve aileleri tebrik ederek, “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kuruluşunun 10. Yılını kutluyor ve sizler kuruluşundan bu yana her yıl büyüyen, gelişen ve gerek altyapı gerekse insan kaynakları bakımından hızlı bir şekilde ilerleyen bir üniversiteden mezun oluyorsunuz. Büyük bir bölümünüz Burdur’dan ayrılıp aldığınız bilgi ve irfan ile vatanın farklı bölgelerinde iş hayatına atılacaksınız. Nerede hizmet verirseniz verin unutmayın ki sizler Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin bayrağını taşıyorsunuz. Üniversitenizi çalışma hayatınızda da yücelteceğinize şüphem yok. Hepinize sonraki hayatınızda başarılar dilerim” dedi.

Tören, dereceyle mezun olan öğrencilere ödülleri verildi.

Ardından Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç eşliğinde MAKÜ mezuniyet andı okundu ve mezun olan yaklaşık 5 bin öğrenci MAKÜ’nün kuruluşunun 10.yılı olması dolayısıyla 10’dan geriye doğru sayarak hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla tören sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir