Gazi Meclis’te Öcalan övgüsü

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’tan Meclis’te Öcalan övgüsü

Anayasa Mahkemesi’nin savunma için ek süre verdiği, muhalefetin “terörle bağlantısı yok!” iddiasıyla koruyucu şemsiyesi altına aldığı PKK’nın parlamento kolu HDP, PKK ve Öcalan propagandasına devam ediyor. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Meclis’te yaptığı konuşmada Öcalan’ı övdü. Öcalan’ın ”Bu ülkeye barış getirebilecek tek kişi” olduğunu savundu.

Anayasa Mahkemesi’nin savunma için ek süre verdiği, irili ufaklı muhalefet partilerinin “terörle bağlantısı yok!”, “6,5 milyon oy almış bir parti” gerekçeleriyle koruyucu şemsiyesi altına aldığı PKK’nın parlamento kolu HDP, PKK ve Öcalan propagandasına devam ediyor. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Meclis’te yaptığı açıklamada Öcalan’ı övdü. Öcalan’ın ”Bu ülkeye barış getirebilecek tek kişi” olduğunu savundu.        

Meclis çatısı altında Öcalan’a övgüler düzdü. PKK elebaşının Türkiye’ye barış getirecek tek kişi olduğunu savundu.

Anayasa Mahkemesi’nin kapatılma sürecinde savunma için ek süre verdiği HDP, siyasi uzantısı PKK’nın propagandasını yapmaya devam ediyor.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Öcalan’a tecridin kaldırılması gerektiğini savundu.

Beştaş, Öcalan’ı PKK’ya barış getirecek kişi olarak tanımladı.

PKK propagandasını sürdüren HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da Van’da düzenlenen mitingde CHP ve İyi Parti’ye ”Barış İttifakı” kurulması çağrısı yapmıştı. Buldan çağrısında “Barış İttifakı kurulursa Öcalan’a tecrit kalkar. Selahattin de, Gülten de, Figen de hapisten çıkar” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.