Geçim sıkıntısındaki işçi kendini ateşe verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM’nin) Dikmen kapısına 50 metre uzaklıktaki Meclis Hastanesi önünde, milyonların çığlığı olarak geçim sıkıntısı çektiğini ifade eden bir inşaat işçisi, bir bidon benzini başından aşağı boşaltarak kendini ateşe verdi.

Olaylar vardır; tek başına taşıdığı anlamın çok ötesinde derin içeriklere sahip olurlar. Öylesine bir köşe başında cereyan ederler ki, bir dönemin bittiği başka bir dönemin başladığı değişim anına tanıklık ederler. Böyle olması için milyonların çığlığını temsil etmeleri yeterlidir. Örneğin 2 binli yılların başında Başbakanlık önünde Ecevit’in önüne yazarkasa fırlatan esnaf vatandaş, derin bir krizden çıkan Türkiye’de milyonların sessiz çığlığı olmuş, Ecevit döneminin sonuna işaret etmişti.

İşte bunun gibi bir olay da TBMM Dikmen girişinin yaklaşık 50 metre yukarısında bulunan Meclis Hastanesi önüne cereyan etti.

Posta’daki habere göre, hastane önüne elindeki benzin dolu bidonla gelen 39 yaşındaki inşaat işçisi SA, geçim sıkıntısı çektiğini, bu sebeple kendini yakacağını söyledikten sonra bir bidon benzini başından aşağı döktü. Ardından da çakmağı çaktı, kendini ateşe verdi. Bir anda alevler içinde kalan vatandaşa, Meclis kapısındaki polisler hızlıca müdahale etti. İnşaat işçisi SA, vücudunda ve başında hafif yanıklarla kurtarılarak Numune Hastanesine kaldırıldı.

Bu olay, milyonların sessiz çığlığıdır.

İnşaat işçisi SA’nın kendini ateşe vermesi, AKP Hükümeti’nin, milyonların bu çığlığına kulaklarını tıkaması halinde sonunun geldiğinin işaretidir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir