Geleneğimizde ölünün ardından konuşulmaz

Önceki gün görevi başındayken elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş eski Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci hakkında sosyal medya hesabından “ilençten öldü” gibi hadsiz ve küstah bir paylaşımda bulunan ve Burdur kamuoyunda yoğun ve sert protestolarla karşılanan Burdur AKP kurucularından malum şahsı, bugün mezarı başında merhum Başkanı anan CHP’liler bir kere daha lanetlediler.

Anma programına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi üyeleri, CHP’liler ve vatandaşlar katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek şu görüşleri savundu:

Değerli basın mensupları;

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Burdur’da Burdur halkını derinden üzen bir hadise yaşanmıştır.

AKP Kurucu Başkan Yardımcılığı görevi yapmış, daha sonra partisinden defalarca Milletvekilliği aday adayı da olmuş bir şahıs 13 Kasım 1998 tarihinde görevi başında Burdur’a hizmet için düştüğü yollarda trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden efsanevi Belediye Başkanımız Armağan İlci’yi diline dolayarak bir ölünün arkasından hiç ağza alınmayacak kelimeler sarf etmiştir.

İşin daha vahim kısmı ise AKP İl Başkanının da vefat etmiş bir kişinin arkasından sarf edilen bu sözlere ortak olması ve bu duygu ve düşünceleri paylaşmış olmasıdır.

Rahmetli Armağan İlci Başkanımıza “İlençten öldü” diyebilecek kadar aklını ve mantığını siyasete kiraya vermiş olan bu şahıs ve bu şahısla aynı görüşü paylaşan AKP yöneticileri derhal çıkıp kamuoyu önünde hem rahmetli Başkanımız Armağan İlci’nin ailesinden ve sonra da Burdur halkından özür dilemelidir.

Bu kişiler her ne kadar ağızlarından dini düşürmeseler de belli ki ne İslam’ı ne de Peygamber Efendimizi anlayabilmişler! Bu kişilere ölenlerle ilgili kötü konuşmaktan bizleri men eden Peygamber Efendimizin hadislerini okumaya, anlamaya davet ediyoruz.

Burdur’un şeref günü olarak kabul edilen 6 Mart günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in yaptığı konuşmada bundan yıllar önce Adalet Partisinden 10 yıl boyunca hataları ve doğrularıyla Belediye Başkanlığı yapmış Burdur için mesai harcamış Zeynel Abidin Tonguç’un sevgi ve minnet sözcükleri ile yâd edilmiş olmasını ne yazık ki bu zihniyete örnek olmamıştır.

Bugün açlıktan intihar edenler, çocuğuna okul harçlığı veremeyen babalar, borcunu ödeyemediği için kepenk kapatan esnaflar, evine yiyecek alamayan analar, girdi maliyetleri yüzünden üretemeyen ve borcunu ödeyemeyen çiftçiler ve her yeni güne yepyeni bir zamla uyanan halkın durumuna çözüm politikası üretemeyen bu yoksun zihniyet ne yazık ki iftira ve hakaretlerle 22 yıl önce hayatını kaybeden onurlu, gururlu, çalışkan, tüm Burdur halkı tarafından saygı duyulan ve tek sevdası Burdur olan rahmetli Belediye Başkanımız Armağan İlci üzerinden çirkin bir siyaset yürüterek yoksulluk ve yolsuzluk gündemini değiştirme peşindeler.

Doğruları yazan gazetecileri tutuklayarak, yolsuzlukların ortaya çıkması için ihbarda bulunan Belediye Başkanlarımızı açığa alarak, medya kuruluşlarını kapatarak, vatandaşı yargı eliyle susturmaya çalışarak, ölmüş Belediye Başkanlarımıza hakaret ederek elde edeceğiniz tek şey kül olmuş bir iktidar olur.

Bu bağlamda hayatını Burdur’a adamış, Burdur için gecesini gündüzüne katarak çalışmış ve hayatını bu yolda, görevi başında elim bir trafik kazasında kaybetmiş başta merhum Belediye Başkanımız Armağan İlci’yi ve hayatını kaybetmiş tüm Belediye Başkanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olanlara ise uzun ömürler temenni ederken bu çirkin sözleri sarf eden ve bu kirli sözlere ortak olanların da ölülerine rahmet diliyoruz. Çünkü bizler, siz değiliz.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir