Başkan Ercengiz, 8 Mart’ta Belediye emekçi kadınlarını unutmadı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle, Burdur Belediyesi bünyesinde çalışan emekçi kadınları düzenlenen öğle yemeğinde ağırladı.

Burdur Belediyesince, İstasyon Park ve Restoran’da düzenlenen öğle yemeğinde belediyenin bayan personelleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  Eşi Hülya Ercengiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say,  kadınlara karanfil vererek, tek tek sohbet ettiler. Düzenlenen yemekte personelle birlikte yemek yiyerek, sürdürülen çalışmalar hakkında uzun süre sohbet eden Başkan Ercengiz,  emekçiye gösterdikleri önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Yemeğin ardından konuşma yapan Başkan Ercengiz,  “değerli çalışanlarımız, kadın paydaşlarımız, mesai arkadaşlarım. Öncelikle katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Burdur’da ne kadar güzel şey varsa, hepsinde sizin emeğinizin olduğunu ve kadının elinin değdiği her yerde sizlerin sayesinde güzelliğin olduğunu ifade etmek istiyorum. Arkadaşlar biz büyük bir aileyiz ve Burdur’un en çok çalışması gereken kurumuyuz. Çünkü vatandaşımızın en büyük beklentisi olan kurum, her zaman olduğu gibi belediyelerdir. Bu anlamda da verilen hizmet,  yapılan işten ötürü, vatandaşımızdan aldığımız teşekkürü sizlere borçluyuz. Sizler sayesinde bu teşekkürleri alıyoruz. Düşüncesi ne olursa olsun, bizim kimseyi ayırma, kimseyi ötekileştirme lüksümüz yok. Biz toplumun her kesiminde doğrudan dokunan, sorunlarına doğrudan çözen ve yaşam konforunu arttırmayı kendine hedef edinen bir kurumuz. Bu yüzden de geriye hiç bakmadan, ileriyi hedef alarak, yapılması gereken güzel işleri de kendimize görev belirleyeceğiz. “Dünyada nerede bir güzellik varsa, mutlaka kadının eseridir” der Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bu güzel eserleri hep birlikte üretmeye devam edeceğiz. Hepinizi çok seviyor, hepinize saygı duyuyor, Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

İstasyon Park Restoran’da düzenlenen yemeğin ardından personelle fotoğraf çekilen Belediye Başkanı Orkun Ercengiz, Belediye bünyesinde çalışan bayan personellere armağan olarak yarım gün tatil verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir