Göl Festivali, muhteşem sahnelerle başladı

Rock’n Roll Grubu Yirmiyedi, gençliği coşturdu

Burdur Belediyesi’nin düzenlediği birbiri içine geçmiş çeşitli etkinlikler manzumesi olan ve kuruyan Burdur Gölü’ne dikkat çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan geleneksel Göl Festivali’nin 4’üncüsü, dün Köprübaşı Mevkisinde toplanan Burdurlu sanatsever ve gölseverlerin yürüyüşüyle başladı. Sünnet çocuklarının da eşliğinde Gazi ve Atatürk Caddesi boyunca kaldırımlardaki vatandaşların coşkun alkışları altında Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’na akan heyecanlı topluluk, Grup Yirmi7’nin muhteşem konseriyle kendinden geçercesine eğlendi.

Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve ilçe başkanları, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş kolu Cumhuriyet Meydanı’nda mola verdiği sırada Başkan Ercengiz, halk oyunları ekibiyle zeybek oynadı.  Daha sonra Demokrasi Meydanı’na geçen topluluk konser şenliğine katıldı.

Konserin başlangıcında bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, “Göl’ümüz kuruyor dedik. Gölümüz kurumasına engel olalım dedik. Gölümüz için mücadele edelim dedik. Sesimizi duyurmak istedik. Her platformda bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bize emanet olan Burdur Gölü bizden sonraki kuşaklara taşıyabilir, bizden sonraki kuşakların gölü yapabiliriz. “Göl Yoksa Burdur Yok” dediğimiz bu serüvende eğer gerçekten göl giderse Burdur diye bir kent olmayacak. Var olduğu günden bu yana var olan bu gölde bizden sonraki nesillere aktarılmalı ulaştırılmalı dedik. Salda gölü son birkaç yılda Dünya’nın tanımaya başladığı Türkiye’nin Maldivleri denilen Salda Gölü içinde tehditler oluştuğunu söyledik. Onun çığlığına da kulak verilsin istedik. İnşallah Salda Gölü de kurtulacak. 3 gün sürecek festivalimizde bize vereceğiniz destekten bize vereceğiniz gönülden ve Burdur Gölü’nün sesine kulak vermenizden çığlığına sizin de destek olmanızdan biz son derece mutluyuz, gururluyuz ve onurluyuz. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VİDEO HABER BURDUR GÜNDEM’DEN…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir