Gönül sofraları uygulaması vatandaş memnuniyetiyle taçlandı

Burdur Belediyesince kent merkezindeki mahallelere kurulan Gönül Sofraları’nın son durağı Emek Mahallesi oldu. Burdur merkezde 30 mekânda kurulan Gönül sofraları vatandaşın memnuniyetine mazhar oldu.

Burdur Belediyesi’nin her Ramazan’da hayırseverlerin desteğiyle organize ettiği Gönül Sofrası, son olarak Emek Mahallesi’nde kuruldu. Ramazan ayının ilk gününden itibaren Burdur kent merkezindeki mahallelerde, mahalle sakinlerini ve öğrencileri ağırladı. 30 merkez mahallede kurulan Gönül sofralarında Burdur Belediyesi 40 bin kişiyi ağırladı. Kötü hava şartlarına rağmen Gönül Sofrası’na yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Burdur Belediyesi’nin bu uygulamasından dolayı duydukları memnuniyeti sık sık dile getirdiler.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi’nce düzenlenen Gönül Sofralarına katılarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Düzenlenen son iftar yemeğinde de vatandaşları ağırlayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, iftar öncesi konuşma yaptı. İklim ve hava koşullarına rağmen vatandaşların Gönül Sofralarına gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Ercengiz, “mahallelerimize kurduğumuz son Gönül Sofrası iftar yemeğimiz. Bu yıl iklim ve hava koşulları nedeniyle, bazı mahallelerimizde yağmur nedeniyle Gönül Soframızı kuramadık.  Ama yine de hedefimiz %75- %80’di. Bu hedefe de ulaştık. Tabi ki bu Gönül Sofralarının dolu olmasının bir tek sebebi,  sizlerin bu sofralara gösterdiği teveccühtür. Biz bu sofraları gönüllü bağışçıların katkılarıyla kuruyoruz ve bugün de Turkcell firmasının katkısıyla kurduk. Geçen yıl ve ondan önceki yılda olduğu gibi, bizlere bu konuda destek verdikleri için Turkcell firmasına, Genel Müdürlüğüne ve Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Tüm çalışanlarıyla, onlar da bizlerle birlikte Gönül Soframızda. İnşallah hayırları kabul olur” dedi.

Konuşmasının devamında Başkan Ercengiz, “değerli hemşerilerim! 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde gösterdiğiniz teveccühle bir beş yıl daha, eğer ömrümüz var ise sizlere hizmet edeceğiz. İzliyorsunuz haberleri, birçok belediye ile ilgili el değiştirdikten sonra bir sürü farklı şeyler duyuyoruz. Şu kadar borçla devralmış, bu kadar borçlanılmış. Biz, geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde ne borçlandık, ne de bize bırakılmış borcu bir kenara bıraktık. Bir yandan borç öderken, bir yandan da hizmet kalitemizi arttırıp, sizlere hizmet etmeye ve en iyisini sunmaya gayret ettik.  Biz, bu önümüzdeki beş yıl içersinde de sizlere yakışan hizmeti, Burdur’umuza yakışan hizmeti, sizler için yapmaya devam edeceğiz. Belediye çalışanlarımız, Meclis üyelerimiz ve Burdur’u seven tüm gönüllülerimizle kol kola, el ele, muhtarlarımızla, tabi ki sizlerin bize vereceği destek ve bizlere sunacağı projelerle en değerlisi bu seçimde yaptıklarımızı görüp, bize destek veren en iyi mahallelerimizden birisi oldu.  Bu teşekkürü de ayrıca tüm emek mahallesi sakinlerine şahsen ve siyasi partim, bize gönül verenler adına bir kere daha teşekkür ederek sözlerimi bitirmek istiyorum. Bayramınızı şimdiden kutlamak istiyorum. Tuttuğunuz oruçların ve hayırların Allah katında kabul olmasını dileyerek, hepinize afiyet olsun” şeklinde konuştu

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir