Bir konserinde İmam Hatiplilere hakaretamiz ifadeler kullanan ve sosyal medyaya düşünce çığ gibi tepkilerle karşılaşan ve gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, çıkarıldığı Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklama kararı verildi.

Konserlerinde milli ve manevi değerlerimizi hiçe sayan, iç çamaşırlarıyla seyircilerinin karşısına çıkan, iç çamaşırlarıyla çıktığı konserinde seyircisinin kucağına oturmaktan beis duymayan, konserinde, Batı emperyalizminin toplumsal çürüme yaratması amacıyla dayattığı İstanbul Sözleşmesi’nin içeriğinde bulunan LGBTİ+ bayrağı açan Gülşen, son olarak İmam Hatiplilere yönelik edepsiz itham ve iftirada bulununca gelen çığ gibi tepkiler sonucu gözaltına alındı.

Ardından tutuklandı.

TOPLUMU “KUTUPLAŞTIRMAYI HEDEFLEYEN KÖTÜ NİYETLİLERİ” SUÇLADI

Gülşen ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Özür dileyen Gülşen paylaşımında, “Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım.” ifadelerini kullandı.

Kapak Fotoğrafı: Ulusal Kanal, sayfa fotoğrafları: @gulsen

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.