Gültekin Burdur’da

Vatan savaşının alevlere altında ve üretim ekonomisinin kapıya dayandığı bir süreçte Cumhurbaşkanlığı seçimine gidildiği şartlarda, Vatan Partisi Örgütlenme Bürosu Başkanı – Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, 27 Ocak 2018 tarihinde toplanma kararı alınan Cumhurbaşkanlığı İçin Karar Kurultayı çalışmaları yapmak üzere Burdur’a geldi. Parti binasında yapılan toplantıda Türkiye’nin can alıcı temel sorunlarına değinen Gültekin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Vatan Partisi’nin büyük bir hamle yapacağını ileri sürdü.

ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’yi hendeklere göme göme, 2’nci İsrail koridorunu yara yara verilen vatan savaşının alevlere altında ve üretim ekonomisinin kapıya dayandığı bir süreçte Cumhurbaşkanlığı seçimine gidildiği şartlarda, bu süreci yönetecek birikim ve kadrolara sahip biricik parti olan Vatan Partisi Örgütlenme Bürosu Başkanı – Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, 27 Ocak 2018 tarihinde toplama kararı alınan Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı çalışmaları yapmak üzere Burdur’a geldi. Parti binasında yapılan toplantıda Türkiye’nin can alıcı temel sorunlarına değinen Gültekin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Vatan Partisi’nin büyük bir hamle yapacağını ileri sürdü.

CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN KARAR KURULTAYI 27 OCAK 2018 TARİGİNDEDİR

Basına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar ve çıkış yolu üzerinde konuşan Gültekin, 27 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı İçin Karar Kurultayı’nda Cumhurbaşkanı adayını saptanacaklarını ve açıklayacaklarını belirtti.

VATAN PARTİSİ’NİN PROGRAMI GÜNDEME GİRMEKTEDİR

Türkiye’nin kökten değişiklikler ve büyük kararlar sürecine girdiğini, Vatan Partisi’nin program, siyaset ve ilkelerinin birer birer gündeme geldiğini ifade eden Gültekin, ülkemizin nesnel zorunluluklarını içeren bu program, siyaset ve ilkelerin sahne aldığını belirtti. Bu programı kararlı ve tutarlı bir şekilde hayata geçirebilecek olan partinin sadece ve ancak Vatan Partisi olduğunun altını çizdi.

SİSTEM, İKTİDAR VE MIHALEFETİYLE ÇÖZÜMSÜZLÜK İÇİNDEDİR

“Sistem, iktidar ve muhalefetiyle çözümsüzlük içindedir. Türkiye, Tayyip Erdoğan ile Atlantik sisteminin adayları arasında bir seçime mahkûm edilemez” diyen Gültekin, Vatan Partisi’nin “vatan bütünlüğünü ve huzuru sağlayacak, üretim ekonomisini, komşularımızla işbirliğini ve Avrasya birliğini gerçekleştirecek, çağdaş ve aydınlanmış toplumu kuracak tek parti” olduğunu vurguladı.

Gültekin şunu söyledi:

“Bu durumda Ocak ayında yapacağımız Olağanüstü Kurultay’la Cumhurbaşkanı seçimindeki strateji ve siyasetlerimizi belirleyecek, Türkiye’yi yönetecek Cumhurbaşkanı adayımızı kamuoyuna açıklayacağız. Milletimizden yetki istiyoruz.”

TÜRKİYE’NİN MUHTEMEL AFRİN OPERASYONU YERİNDE VE HAKLIDIR

Vatan savaşının güney cephesindeki gelişmelere de değinen Gültekin, Türkiye’nin Afrin’e yapacağı harekâtın “yerinde ve haklı” olduğunu, Türkiye’nin harekât için Suriye ile açık açık işbirliğine gitmesi gerektiğini, Suriye’deki PKK/ PYD konusunda gerici unsurlarla değil Suriye yönetimiyle işbirliğinin zorunluluğuna değindi. Bölgesel sorunların çözümünde anahtarın Suriye ile işbirliği olduğunu vurguladı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir