Hainlerin şeytanla dansı

Demirtaş ve Dündar’ın Türkiye’yi Şikâyet İçin Brüksel’de Buluşması

Halkların demokratik Partisi (HDP) Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Türkiye’yi şikâyet etmek için gittikleri Brüksel’de biraraya geldiler.

KATİ PİRİ İLE BRÜKSEL’DE BİRARAYA GELEN

DÜNDAR VE DEMİRTAŞ ÜLKELERİNİ ŞİKÂYET YARIŞINA GİRDİLER

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi’ne katılan Demirtaş ile konferans vermek için AP Başkanı Schulz tarafından çağrılan Can Dündar’ın, ülkelerini şikâyet yarışına girdiklerini belirten Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, Amerikan kara gücü Batı destekli bölücü terör örgütü PKK’yi Türk ordusu tarafından gömüldüğü hendekten çıkarmak ve Türkiye’ye yeniden çözüm masası kurdurmak için uluslararası milletler camiasında mağduriyet algısı yaratma yarışına giren ikili, Brüksel’de devlet başkanı protokolüyle ağırlandı.

DEMİRTAŞ: “PKK, TERÖRİST EYLEMLERİ BIRAKMALI”

Dündar, “gazeteciler için Türkiye bir cehennem” derken, Demirtaş “çözüm için masaya dönülmeli” ifadesini kullandı. HDP’ye yakınlığı ile bilinen Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye Raportörü Kati Piri, Demirtaş konuşurken Twitter’da yaptığı paylaşımda Demirtaş’ın “PKK terör eylemlerine son vermeli” dediğini yazdı. Piri, uyarı üzerine çevirmenin hata yaptığını belirterek Demirtaş’ın terörist eylemler değil, sadece “eylemler” ifadesini kullandığını kaydetti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir