Kendisiyle Birlikte “AK” Haberleri de geldi

Son Valiler Kararnamesiyle ilimiz valiliğine atanan eski Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın ülke kamuoyunda tepkiyle karşılanan ve eleştirilere neden olan “AKP Valisi” tutum ve görüntüleri ortaya çıktı.

İlimiz Valiliğine atanan ve bugün öğleden sonra göreve başlaması beklenen eski Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, önceki gün Kütahya Tavşanlı’da halka hitabeden, Tunçbilek beldesindeki kömür ocağında işçilerle birlikte açtığı iftarı müteakiben Tavşanlı Cumhuriyet Meydanında toplanan Tavşanlı halkına hitabeden Başbakan Binali Yıldırım’ın etkinliğinin sonunda Başbakan, bakanlar, AKP milletvekilleri, belediye başkanları ve il-ilçe başkanlarıyla birlikte el ele tutuşarak halkı selamladı.

Cemaatçiliğini bile inkâr etmeden çalışan Vali Özçimen’den dâhil şimdiye kadar ilimizde gelmiş geçmiş 4 valinin hiçbirinden Burdur halkı böylesi bir yasa dışı, “iktidarın adamı” gibi davranış görmedi. Bakanı ya da Başbakanı karşılamak farklı bir şey, siyasi iktidarın faaliyetlerine katılmak, hele hele iktidar yanlısı şovlara dâhil olmak farklı bir durumdur. Tavşanlı’daki seremoni sırasında sunucunun “işte AK Parti, işte AK kadrolar” diye tek tek anons ederek çağırdığı isimler arasında Vali Yılmaz da vardı ve yaygın basına yansıyan, büyük tepki alan bu anonsa hiç itiraz etmediği bildiriliyor.

VİDEO HABERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir