Halk, meydanları terketmiyor

Fethullah cemaatinin Amerikancı darbe kalkışmasının ardından kenetlenen Türk halkı ülke çapında darbenin bir haftayı doldurmasına rağmen vatan için nöbet tutmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ilimizde nöbet biraz farklı şekillerde gerçekleştiriliyor. MHP ve CHP’lilerin provokasyon, güvenlik vb gibi gerekçelerle katılmamaları sonucu biraz siyasi ve dinsel şova dönüştürülmüş durumda.

YASSIGÜME KÖYLÜLERİ VATANDAŞA SÜT DAĞITTI

Amerikan destekli FETÖ’cü darbe kalkışmasının yedinci gününde de dün akşam bütün ülkede olduğu gibi ilimizde de halk kitleleri darbeye karşı meydanları boş bırakmadı. Ülke çapında meydanlar gene sabaha kadar albayraklarla gelincik tarlalarına dönüştü. Her görüşten vatandaşın meydana indiği demokrasi nöbetlerine devam edildi. Bu arada renkli ve sıradışı görüntülere rastlandı. İnegöl Ziraat Odası Türk bayraklarıyla donattıkları 300 traktörle kortej oluşturarak darbe kalkışmasını protesto etti. İlimizde de Yassıgüme Köylüleri dün akşam stand açarak vatandaşa süt dağıttı.

Atatürk Anıtı platformuna kurulan dev ekrandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis ziyaretinin izlettirildiği Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşların büyük kısmı parka doğru geri planda sandalyelere oturdu; ön planda ise bir kısım vatandaş yatsı namazı kıldı. Namaz kılanların arasında AKP İl Başkanı Dr. Faki de vardı.


Halk meydanlari terketmiyor paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir