Karşımıza tank da çıksa, top da çıksa bu milletle beraberiz

Vali Şerif Yılmaz, Demokrasi Nöbeti’nin 8. gününde gece geç saatlere kadar Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.

Cumhuriyet Meydanında kılınan yatsı namazının ardından düzenlenen program, İstiklal Marşının söylenmesinin ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Daha sonra burada bir konuşma yapan Vali Yılmaz;
Bir hafta boyunca tankın önünde, mermilerin önünde dik duran tüm vatandaşlarımıza şükranlarını sunduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Vali Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü. “Cenab-ı Hakk’a şükürler olsunki geçen hafta bu saatlerde, bu milletin İstiklaline, bu milletin İstikbaline, bu milletin değerlerine, bu milletin bayrağına; bir yerlerden emir alan, o emri hiç terettütsüz uygulamaya kalkışan, o hainlerin karşısında, bayrağını dik tutan, düşerken dahi bayrağını yere indirmeyen, dün Dumlupınar’da olduğu gibi Şehit Sancaktar anıtınındaki resmi tekrar yaşatan o gazilerimize o şehitlerimize burdan şükranlarımı ifade ediyorum. Hepsinin ruhu şad olsun” dedi.
ALLAH BU BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN
Vali Yılmaz, “Devletiyle, milletiyle, vatandaşıyla, bayrağıyla hep beraber tek bir yumruk haline gelmiş, hiç bir siyasi ayrım farkı gözetmeksizin, bu millete sevdalı olan, bu millete aşık olan, bu milletin değerlerini, birliğini, beraberliğini isteyen herkes ile, bu güne kadar her gün beraber olduk. Allah bu birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Aramıza sokulmak istenen nifaklara, ayrılıklara hiç bir zaman pirim vermedik, inşallah bundan sonrada vermeyiz. Bu birlik beraberlik olduğu sürecede dünyanın yedi düveli bir arayada gelse, dün Çanakkale’de olduğu gibi, dün Sarıkamışta olduğu gibi dün Dumlupınar’da olduğu gibi, dün bütün cephelerde ecdadın nasıl dik durduğunu, o kadar şehide rağmen bu ülkeyi, bu toprağı vermediysek bugünde inşallah bu birlik beraberlik olduğu sürece, içimizden de olsa, dışardakilerden de olsa hainler bunu başaramayacaklar, başaramadılar hamdolsun. Bu milletin azim ve kararlılığı, bu milletin duasıyla, o beddua edenlerin emelleri hiç bir zaman gerçekleşmeyecek.
EN ALTTAN EN ÜSTE KADAR, HEPİMİZ BU MİLLETİN HİZMETKARIYIZ
Biz bu milletin bir ferdiyiz. Görev gereği belli bir makamdayız. Ama biliniz ki biz, Sayın Cumhurbaşkamızın adına da söyleyebiliyorum, en alttan en üste kadar, hepimiz bu milletin hizmetkarıyız. Bu millet için buradayız. Onun içinde biz bu milletle beraberiz. Tankta çıksa beraberiz, topta çıksa beraberiz. Kim gelise gelsin beraberiz. Beraber yaşarız, beraber ölürüz. Bundan kimsenin endişesi olmasın.
KİMSE ENDİŞE ETMESİN TEDBİLER ALINMAYA BAŞLADI
İlk akşam burada ifade etmiştim, o gün söylediğimizi herkes gördü. Bu hainlere bu büyük millet, aziz millet, büyük devlet pabuç bırakmaz dedik ve bırakmadı hamdolsun. Yine devlet bütün kamu ve kuruluşlarıyla milletiyle beraber, bunlara hak ettiği cezayı verecek dedik ve vermeye başladı hamdolsun. Yine devlet bununla ilgili her türlü tedbiri alır. Kimse endişe etmesin dedik. Tedbirler alınmaya başladı hamdolsun.
VALİ YILMAZ OLAĞANÜSTÜ HAL’İ AÇIKLADI
Yeni uygulamaya konulan olağan üstü hal ile ilgili vatandaşa bilgi veren Vali Yılmaz, “Anayasal yönetim biçimlerimizden bir tanesi olağanüstü hal yönetimidir. Bir de sıkı yönetim vardır. Olağanüstü hal kanunu ve buna uygun olarak çıkarılan yönetmelikler mevcut mevzuatımızın içerisinde yer alan hükümlerdir. Bu anayasamızın 120. maddesinde “Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini veya temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketlerine ait ciddi belirtilerin ortaya çıkması veya şiddet olayları sebebiyle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması hallerinde, Cumhurbaşkanı Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulunun da görüşünü aldıktan sonra yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde, süresi altı ayı geçmemek üzere olağanüstü hal ilan edebilir” hükmü gereğince Milli Güvenlik Kurulumuzun almış olduğu tavsiye kararı üzerine Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Bakanlar Kururlu’nun almış olduğu kararın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulüyle birlikte 21 Temmuz 2016 saat 01:00 den itibaren tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de olağanüstü hal uygulanmaya başlanmıştır. Olağanüstü Hal Kanununun uygulanmaya başlaması ile birlikte vatandaşlarımız günlük yaşantısında ne değişecek terreddütünde olabilirler. Bu nedenle olağanüstü hal uygulaması ve olağanüstü hal yönetimiyle ilgili sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum.
Olağanüstü yönetim biçiminde benim vatandaşım normal yaşantısı ne ise, bu gün ne ise, olağanüstü hal uygulanmaya başlandı bugün hiç birimizin hayatında bir değişiklik olmadı ve olmayacak. Günlük yaşantımız dahi, ekonomik ve ticari faaliyetlerimiz de dahil her hangi bir kısıtlama olmayacak.
Ne olacak; ülkemizi birilerine pazarlamaya çalışan ülkemizi satmaya çalışan hainlik yapan şerefsizleri, bu ülkede yaşayamayacak hale getirecek düzenlemeleri yapacağız” dedi.
OKULARI, DERSANELERİ KAPATTIK TERÖRİST YETİŞDİRDİKLERİ EVLERİDE KAPATACAĞIZ
Vali Yılmaz, “Bilindiği gibi okullarını, dersaneleri tamamını kapattık. Yine bunların terörist yetiştirdikleri, pansiyonları ve evleride kapatacağız. Birilerinin adlarına buraları devir etseler dahi Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, inlerine varıncaya kadar ülkeyi onlara dar edeceğiz.
Bunun dışında mal varlıklarıyla, ticaretlerini kısıtlamayla ilgili olsun. Gerektiğinde mahkeme kararı olmadan, tarafımından alınan karar ile el koyacağız. Anayasanın ve yasanın verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanıp, gerek ticaretinde, gerekse bu şerefli milletin yaşadığı bu topraklara girmelerini yasaklama suretiyle, onlara bir takım uygulamaları yapacağız. Milleti için canını veren, bayrağını seven, devletini seven bu millet için askerlik yapan hiç bir vatandaşımın hiç bir özgürlüğüne ve hiç bir hak ve hukukuna dokunmayacağız kısıtlama ve sınırlama getirmeyeceğiz. Hiçbir vatandaşım endişe etmesin.
Bugün İlimizde bu örgüt adına yayın yapan televizyon ve radyoların verci istasyonların tamamını kapatarak mühürledik. Geçen haftadan, bu gün yatsı namazına kadar olan süre içerisinde, bu örgütle bağlantısı olan bağlantısı olduğunu değerlendirdiğimiz, bunlarla beraber çalıştığını düşündüğümüz ve bu örgüte yardım ve yataklık etiğini düşündüğümüz 327 kamu görevlisini açığa aldık. Açığa almayla beraber soruşturma yapacağız. Suçları sabit olursa, bunları yargıya teslim edip, devlet memurluklarıyla belki ilişkilerini keseceğiz” dedi.
BU ÖRGÜTLE İLGİLİ BİLDİKLERİNİZ NE VARSA DEVLETE İLETİN
Bu uygulmalar esnasında vatandaşlardan isteğini açıklayan Vali Yılmaz, “Özellikle resmi ve diğer zamanlarda olsun, paylaştığım bir husus var. Bu örgütle ilgili bildikleriniz ne varsa devlete iletin. Bu örgüt sizden para istediyse, bu örgüt sizin adınıza parayı alıp birilerine teslim ettiyse, bu örgüt sizin mal varlığınıza el koyduysa, bu örgüt sizin çocuğunuzu sizden kaçırdıysa, sadece bunlara paralelcidir demeyin. Bize bilgi, belge, fotoğraf, başka ne varsa elinizde iletin” dedi.
VATANDAŞLARIMIZIN İRADESİNİN YANSIDIĞI O MECLİSE BOMBA ATTILAR
Vali Yılmaz,”Bunların yaptığı gibi kimsenin yatak odasına girip fotoğraf, film çekmeyiz ve bunu millete göstermeyiz. Devlet olarak biz kimseyi fişlemedik. Ama bunların kimleri fişlediğini gördünüz. Bunların nerelere gittiğini, nerelere bomba attığını gördünüz. Çünkü bunlar bu milletin değerlerine, bu milletin bağımsızlığını temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisine ilk bombayı attılar. Vatandaşlarımızın iradesinin yansıdığı o meclise bomba attılar. Düne kadar Filistin’e giden Mavi Marmara gemisinin İsrail sınırlarına girmeden durdurarak bizim vatandaşlarımızı katleden o İsrail uşakları otorite oluyordu. Otoriteden izin alınmadan gidilmesi uygun değildir diyen Pelsilvanya’daki zat beyanat veriyordu. Ülkemizin Cumhurbaşkanı Başkomutanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın öldürülmesi için talimat veriliyor ve bu uygulanıyor. Türkiye’nin otoritesinin başı olan Cumhurbaşkanımıza bu eylem yapılıyor. Bunların otorite olarak kimi gördükleri kabul ettikleri çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştır.
Bu millet birilerine uşaklık yapsın diye o çocukları yetiştirmedi. Birilerine bu ülkeyi pazarlasın diye o askerleri biz yetiştirmedik. Hepimiz evledımızı askere gönderirken, davulla, zurna ile Peygamber Ocağına gönderiyoruz. Biz üç kişiye kına yakıyoruz. Birisi kızlarımız gelin olurken kocasına kurban olsun diye, ikincisi koyunu kurban ederken, allaha kurbann olsun diye, üçüncüsü ise askere gönderdiğinmiz gençlere kına yakıyoruz devletine kurban olsun diye. Biz evlatlarımızı İsrail uşağı olan o Amerikadaki satılmış alçağa uşaklık yapsın diye bu evlatlarımızı yetiştirp askere göndermedik. Biz o İsrail Uşağına, Amerika’daki satılmış zata uşaklık olsun diye bu milleti yetiştirmedik.
Şerefli Bayrağımızı taşıyan bayrağa kurşun sıktılar. Dün PKK çaputuna kurşun sıkmayan şerefsizler o gün bayrağımıza kurşun sıktı.
DEVLET HERŞEYİ BİLİYOR, ZAMANI GELDİĞİNDE ADIMIMIZI ATACAĞIZ
Ama bu milletin gerçekten sağduyusu, bu milletin vicdanı, bu milletin devletine, insanına, dinine bağlılığı bir anda bu milletin huzurunda onları çok uzun zaman geçmeden rezil ve zelil hale getirdi. İnşallah bundan sonra o rezillik ve zelillikleri çok daha fazla artarak temizleninceye kadar devam edecek. Bu haşhaşiler kendilerini müslümanların yanında müslüman gibi gösterip, müslüman olmayanların yanında da müslüman değilmiş gibi göstererek her koşula ayak uyduran bukalemun gibi ortada dolaşmışlar ama bugün net bir şekilde bu haşhaşilerin kimlikleri gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Bugün net bir şekilde herkes anlamıştır. Bazı farklı davranışlarla bunu göstermeye çalışsalar da, devlet herşeyi biliyor. Yapılması gereken bütün adımları da herkes şahit olsun adım adım atacağız. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı geldiğinde bunları teker teker yapacağız” dedi.
Cumhuriyet Meydanını darbe kalkışmasının 8. günündede boş bırakmadıkları için vatandaşlara teşekkür eden Vali Yılmaz, bundan sonrada boş bırakmayacakları ümidi ve temminisini sözlerine ekliyerek Tüm Burdurlu hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum diyerek sözlerini tamamladı.
Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları Burdur’lu Hemşehrimiz Eski Aile ve Sosyal Poltikalar Bakanımız Prof. Dr. Ayşen Gürcan ve Yalçın Topçu telekonferansla bağlanarak Cumhurbaşkanımızın selamını Burdurlulara ileterek, meydanları boş bırakmadıkları için teşekkür ettiler. Programın ilerleyen saatlerinde, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik’te programa katılarak konuşma yaptılar.
Programa Vali Yılmaz’ın beraberinde, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Siyasi Parti İl Başkanları, Daire Müdürleri, Oda ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Üyeleri çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir