Hapishanede Kovid19 haberine yalanlama

Sosyal medyada paylaşılan, Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda 3 kişide yeni tip Koronavirüs (Kovid19) belirtilerine tesadüf edildiği ve hiçbir tedbir ve tedavi uygulanmadığına yönelik haberlere Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yalanlama geldi.

Başsavcı Dr. Özkan Gürdoğan’ın yaptığı yazılı basın açıklaması şu şekilde:

“Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bir koğuşta üç kişide Covid 19 virüsü belirtilerine rastlandığına ve bu konuda hiçbir tedavi uygulanmadığına ilişkin bazı sosyal medya hesaplarından tamamen yalan ve asılsız paylaşımlar yapılmıştır.

“Bugüne kadar cezaevimizde herhangi bir Covid 19 vakasına ya da bulgularına rastlanmamış olup söz konusu virüse karşı her türlü tedbir titizlikle alınmaktadır.

“Tamamen asılsız ve maksatlı söz konusu paylaşımlarla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmış olup, bu tür belirli kaynaktan beslenen provakatif paylaşımlar ‘pandemi’ niteliğinde küresel bir salgın olan Covid 19 ile mücadele eden devletimizin kararlılığını ortadan kaldıramayacağı gibi, bu zor süreçte özveriyle gecesini gündüzüne katarak çalışan cezaevi personelimizin şevkini de kıramayacaktır.”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir