Hasan Yalçın mezarı başında anıldı

Dönekler başta olmak üzere birçok kitabın yazarı, bir dönem Aydınlıkçıların Doğu Perinçek’ten sonra en etkili ve itibarlı önderlerinden olan Hasan Yalçın, ölünün 18’nci yıldönümünde partili dostları tarafından ailesi mezarı başında anıldı.

Aydınlık hareketi ve Türkiye milli demokratik devrim mücadelesi önderlerinden Hasan Yalçın’ın aramızdan ayrılışının 18’inci yıldönümünde anma töreni yapıldı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığınca düzenlenen anma töreni yürüyüşle başladı. 68 Gençlik Hareketinin liderlerinden, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı (şimdiki Vatan Partisi) Hasan Yalçın için Cebeci Asri Mezarlığı’nda düzenlenen anma töreninde parti önderleri konuşmalar yaptı.

Törende yapılan konuşmalarda Hasan Yalçın’ın partili kimliği, profesyonel devrimciliği, müstesna Aydınlıkçılığı ve halka bağlılığı üzerinde duruldu. Partililerin ve gençlerin Hasan Yalçın gibi olması gerektiği vurgusu yapıldı.

VATAN PARTİSİ’NİN HİÇBİR RÜZGÂRDA SARSILMAZ BİR NEFERİ

Vatan Partisi Ankara İl başkanı Deniz Tokgöz konuşmasında, “Hasan Yalçın yazı hayatında devrimciliğiyle insanlığıyla, önderliğiyle bu partinin hiçbir rüzgârda sarsılmaz bir neferi olmakla hepimize müstesna değerler bırakan bir önderimizdi. Ne mutlu bize ki, Hasan Yalçın gibi müstesna insanları yetiştiren bir partimiz var. Hasan Yalçınlar bizlere iki miras bırakmıştır. Öncü parti ve öncü partiyi iktidar yapma mirası bırakmıştır. Hasan Yalçın’dan ölümünün 18. yılında görevler alarak buradan ayrılacağız” dedi.

HASAN YALÇIN SAATİYLE ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Tokgöz sözlerine, “müstesna önderimiz Hasan Yalçın’ı aramızdan ayrılışının 18. yılında mezarı başında andık. Hasan Yalçın saatiyle çalışıp Türkiye’yi Aydınlığa çıkartma mücadelesini ilelebet sürdüreceğimize bir kez daha söz veriyoruz!” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir