TGB, “adil yargılanma” diye terörist hamilerinin ensesinde

TGB’den Açıklama: Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz Ruhuyla Terör Örgütünü Destekleyenlerin Ensesindeyiz!

İstanbul Barosu’na DHKP-C terör örgütü üyesi Ebru Timtik’in fotoğrafının asılmasına tepkiler büyüyor. Bir tepki de Türkiye’nin vatansever gençleri Türkiye Gençlik Birliği (TGB’den) geldi. Gençler, baronun önünde basın açıklaması yaptı. TGB İstanbul İl Başkanı Şafak Erdem, “Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz ruhuyla, terör örgütünü destekleyenlerin ensesindeyiz” dedi.

İstanbul Barosu’nun terör örgütü üyesi olan Avukat Ebru Timtik’in posterinin baroya asılmasına tepkiler yükseliyor.

Timtik’in, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden iki DHKP-C’li teröriste yardım ettiği belirlenmişti.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, İstanbul Barosu’nun skandal hareketine Türkiye’nin vatansever gençlerinden tepki geldi. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri baronun önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklama metnini TGB İstanbul İl Başkanı Şafak Erdem, okudu. Erdem, “Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz, ruhuyla terör örgütünü destekleyenlerin ensesindeyiz” dedi.

Erdem, DHKP-C’nin yalnızca masum insanların değil, kendi üyelerinin de katili olduğunu vurguladı.

Basın açıklamasına Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen de destek verdi.

Açıklamanın tam metni

Değerli Basın Mensupları,
Hukuku savunması gereken İstanbul Barosu hukuku katleden bir terör örgütüne sahip çıkıyor. İstanbul Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden iki DHKP-C’li teröriste yardım eden Avukat Ebru Timtik’in fotoğrafı baro binasına asılıyor. Savcımızı şehit eden terör örgütü mensubu özgürlük kahramanı ilan ediliyor. Amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni silahla yıkmak olan bu örgütün propagandasına hizmet eden bir baro adaletin değil bölücülüğün merkezidir. İstanbul Barosunu bölücülüğün merkezi olarak kullananları kınıyoruz! Şehit Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın kahramanlığıyla, cesaretiyle, vatanseverliğiyle her türlü bölücülüğe ve terör örgütü destekçiliğine meydan okuyoruz. Hepimiz Mehmet Selim Kiraz’ız. Terörün üzerine korkusuzca yürüyen Cumhuriyet savcılarımızın ve hâkimlerimizin yanındayız. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın hayatına kastedenleri emperyalizmin piyonları olarak Türkiyemizin varlığına kastediyor. Yetmiyor, onlarca terör saldırısının faili ve yüzlerce insanımızın katili olan bir terör örgütünün avukat kılıklı “militanları” yakalandıkları zaman insanların duygularını istismar etmek için açlık grevine başlıyorlar. Terör örgütünün talimatıyla açlık grevine başlayanların kahramanlık anıtı olarak gösterilmesi bir ihanet projesidir.
Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik’i masum, adalet arayan bir avukat olarak gösterenler yalan söylüyor. DHKP-C’nin sözde Türkiye sorumlusu daha geçtiğimiz 2019’un Haziran ayında Halkın Hukuk Bürosu’nda ele geçirildi. Ebru Timtik, DHKP-C’nin Türkiye sorumlusu Kamile Kayır’la birlikte aynı bölmede hangi adaleti arıyordu? Dünyanın neresinde bir hukuk bürosunda kalorifer peteğinin arkasına gizlenmiş dehliz vardır? İçerisinden, 7 ayrı suçtan yakalaması olan bir “avukatla” terör örgütünün yöneticisi bir arada saklanırken baskınla çıkartılır? Ve hangi Baro bu kişinin pankartını binasına asar? Aynı Avukatın savcımızı katleden teröristlere mesaj taşıdığı da delillendirilmiş bir gerçektir.
DHKP-C, sırf sansasyon olsun diye kendi militanlarını öldüren çaresiz bir konumdadır. Terör örgütü açlık grevleri üzerinden devlete şantaj yapabileceğini, operasyonlara ve yargılamalara etki edebileceğini hesap ediyor. Kendi üyelerini ölüme terk edenler insanlıktan, adaletten ve özgürlükten bahsedemez. DHKP-C yalnızca masum insanların değil, kendi üyelerinin de katilidir.
İstanbul Barosu ve bu baronun Türkiye düşmanı girişimlerini destekleyenler yenilecekler.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir