HDP iddianamesinin detayları ortaya çıktı

PKK’nın siyasi kanadı oldu; Milletvekilleri makam araçlarını silah ve eleman aktarımında kullandı

Anayasa Mahkemesi’nin kabul ettiği HDP’nin kapatılmasına ilişkin iddianamenin ayrıntıları ortaya çıktı. İddianamede HDP’nin terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olduğu vurgulandı. Parti binalarının örgüt evi haline getirildiği, milletvekillerinin, makam araçlarını silah ve eleman naklinde kullandıkları anlatıldı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesinde HDP’nin terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olduğu vurgulandı. Parti binalarının örgüt evi haline getirildiği anlatıldı. 55 HDP’li vekilden 52’si hakkında siyasi yasak istendi.

Kendileri, PKK ile bağlarını inkar etmiyor; muhalefet bunu gizlemeye çalışıyor. İşte kendi ağızlarından ikrarları!

Ulusal Kanal’ın haberine göre, İddianamede “HDP’nin terör örgütünü hiçbir şekilde eleştirmemesi demokratik şekilde siyaset yapmadığının bir göstergesidir. HDP, kendisine biçilen rol çerçevesinde sivil itaatsizlik eylemlerini organize etti. HDP mensuplarının söylemleri ile davalı partiyi terör örgütünden ayrı görmedikleri gösteriyor. HDP örgütün demokratik özerklik stratejisini hayata geçirmek için kurulan siyasi bir oluşumdur. HDP’ye ‘silahlı terör örgütünün illegal amaçlarına legal görünüm kazandırmak’ gibi bir misyon yüklendiği görüldü. Terör örgütüne bazı katılımları HDP organize etti. Milletvekilleri makam araçlarını silah ve eleman aktarımında kullandı” ifadeleri yer aldı.

İşte HDP-PKK bağlantısının bir başka kanıtı!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir