HDP ile örtülü ittifakı reddetti; HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırdıklarını söyledi

Millet İttifakı şeklindeki siyasi saflaşmadan bu yana HDP/ PKK ile örtülü ya da açık ittifak yaptıkları iddialarına maruz kalan ve tabanı bundan son derece rahatsız olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP’yi terör örgütü PKK’nın yanında konumlandırdıklarını belirtti. HDP ile örtülü ittifakı reddetti.

HDP İLE İTTİFAKI REDDETİ; “SEÇMEN OY VERMİŞTİR, ONA SÖZÜM YOK!” DEDİ

Millet İttifakı şeklindeki siyasi saflaşmadan bu yana HDP/ PKK ile örtülü ya da açık ittifak yaptıkları iddialarına maruz kalan ve tabanı bundan son derece rahatsız olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP’yi terör örgütü PKK’nın yanında konumlandırdıklarını belirtti. Seçimlerde HDP ile örtülü ittifak yaptıklarını reddeden Akşener, “seçmen oy vermiştir, ona sözümü yok” ifadelerini kullandı. Akşener, yeni kurulan partilerle ittifaka ise yeşil ışık yaktı.

HDP’Yİ PKK’NIN YANINDA KONUMLANDIRDIKLARINI SÖYLEDİ

Ulusal Kanal’ın haberine göre, İyi Parti lideri Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener, kendisine yöneltilen “İyi Parti HDP’yi nereye konumlandırıyor” sorusuna yanıt verdi.

Seçimlerde yapılan ittifaklara ilişkin de konuştu Akşener. HDP ile örtülü ittifakı reddetti.

İyi Parti liderine hem yeni kurulan partilerle ittifak hem de MHP ile ileride bir birleşme söz konusu olup olmayacağı da soruldu.

Meral Akşener’in gündeminde infaz yasası da vardı. Akşener, kadınlara eşi tarafından şiddet uygulandığında daha az ceza verildiği yönündeki iddialarını yineledi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir