Antalya Valisi’nden vatandaşa: “Seni kimliksiz yumurta kafa”

Antalya Valisi Karaloğlu’nun vatandaşa “seni kimliksiz yunurta kafa” diye hakaret etmesi, tartıştığı vatandaşa “gavat” diye Adana Valisini akla getirdi.

Önceki gün Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Bakanlığın yetim Aylığına yaptığı 100 liralık zam paylaşımını, Twitter mecrasında eleştiren bir vatandaşa, “seni kimliksiz yumurta kafa” diye azarlaması, TT olan paylaşımın ileriki aşamalarında bir başka vatandaşa “gerçek bir vatandaş olduğunu nereden bildiniz de bu yargıya vardınız” şeklinde müdahale etmesi sert eleştirilere yolaçtı. Karaloğlu’nun Twitter’i, Trending Topic yaptı. Vatandaş Vali’yi yerden yere vurdu.

5-6 yıl önce, AK Parti’nin laik demokratik Cumhuriyet ve kurumlarıyla hesaplaştığı ve milli bayramların kutlama yönetmeliğini değiştirerek çelenk sunmayı sacayağın dışındakilere yasakladığı dönemlerde 10 Kasım töreninde tartıştığı vatandaşa “gavat” diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş gibi önceki gün Antalya Valisi Karaloğlu Da kendisini eleştiren bir vatandaşa “kimliksiz yumurta kafa” demesiyle birlikte sosyal medyada deprem oldu. Vali Karaloğlu’nun paylaşımı ve vatandaşa hakaret etmesi Twitter’da Trending Topik yaptı. Bir anda ülkenin dört bir yanından binlerce eleştiri aldı. Vali Karaloğlu’nu yerden yere vuran tivitlerin ardı arkası bir türlü kesilmedi.

İşte o paylaşımlardan bazıları!

(Not: Üslup ve dilbilgisi yönünden paylaşımların özgünlüğü bozmamak için düzenleme yapmadık.)

Vali Karaloğlu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yetim aile Programı” kapsamında yapılan 550₺’lik yardım, 650₺’ye yükseltilmiştir.

Vatandaşlarımız adına, Sn.Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ve Sn.Bakanımız @ZehraZumrutS’a teşekkür ederiz.

Muhammet Özer

Beğendik Tiwiti, maşallah çok yapmışlar. Bu rakamlar karın doyurmak için değil, vatandaşın çenesini kapatmak içindir. Yazık, şu mazlum, koyun gibi milletin duasını almayı bilmiyorsunuz. Ama mahşer günü var, mahşer…

Normal şartlarda vali olamayacak adam partizanlık yaparak bu makama tutunuyorsun. Bu AKP gidince yumurta kafa diye hakaret ettiğin halkın yüzüne nasıl bakacaksın. Gün ola devran döner.

Vali Karaloğlu

Seni kimliksiz yumurta kafa

Abdülhamit Aydın

Sn valim öfke vatandaşa Hilm size ait olmalıydı diye düşünüyorum kaldıki sizi bursadan irfan sahibi biliyoruz.Umarız o vatandaşın derdini dinlemeyi lutfedersiniz selam ve dua ile

Münir Karaloğlu

Gerçek bir vatandaş olduğunu nereden bildiniz de bu yargıya vardınız:(

Serkan Şimşek

Sayın Vali aldığınız 15 bin liraya yakın sadece Valilik maaşı ve diğer kurumlardan aldığınız huzur hakları ile korumak ve kollamakla mükellef olduğunuz halka bu cevap sizi bilmem lakin Devlet geleneklerine hiç yakışmamış. Yazık!!!

Mennan Özdemir

herkes padişahım çok yaşa demek zorunda mı. Kral çıplak diyenler hakaretle mi susturulacak

CO

Devletin valisinin vatandaşa verdiği seviyeli yanıt bu. Ne hoş! Hiçbir şeyi vatandaşın eleştirmeye hakkı yok öyle mi? Düzgün ve aklıselim bir yanıt vermek bu kadar mı zor? Seviye…

Mustafa Çakmakçı

Seni pirinç bıyıklı yumurta kafa

Mustafa Can

Şener şen maho ağa tiplemesi gözümün önüne geldi.  Ağanızdan ne istiyorsunuz kovar bak.

Bakışların yeter vali bey

Bunlar dış güçlerin işi.

Ali Rıza Şimşek

Nedir bu atanmışların kibri? Vatandaşın eleştirisine tahammülsüzlük?

Z

Munir bey vatandas da size ayni sekilde hitap edebiliyor mu? Yoksa size ayni soz soylense vatandasa hizmet icin oturdugunuz koltugun gucuyle devlet imkanlarini hemen kullanip sorusturma falan actirir misiniz?

Yiğithan

Edinilmiş Statünün vatandaşı aşağılamadaki dayanılmaz hafifliği.

İbrahim Oğuzülgen

Bağlı olduğun kişilere yakışan yorum

rory the milenyum kevaşe

İngilizceden mi cevirdin amca?

Cemal Akça

Valim ben aksekiliyim izmir de ikametgah ediyorum,oyum chp akp olmuştur şuan bile tarafız

@RTErdogan evet derim, sizin bi vatandaşa bunu yazmanızı mevkinize yakışmıcak şekilde muhattap olunmucak bi konuyo medya taşıyorsunuz,sülalem #yörük tür aslını inkar bile etmeyiz.

a. albatros

Çok haklısınız sayın valim . O cümleleri kuran kişi aynen dediğiniz gibi bişey olmalı . Hatta kesin yumurtadan çıkmıştır . Kendini insan yerine koymuş, sizin gibi yüce ulu insanlara eşdeğer görmüş. Vali bey vali bey.

Sarı Rüzgâr

Baban vali olabilirsin demiş miydi?

Hiç bir şahsın değil T.C.’nin adamı

vali bey, karşında bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşı var. sen hangi ülkenin valisisin? bir vali vatandaşa böyle kelimeler kullanabilir mi? yazık bu ülkenin haline.

Sinan Metin

‘Devletin valisi’ vay be… Gerçi yarın sözlerim yanlış anlaşıldı der ya da twiti ben atmadım

purlensen

Kimlikli yumurta kafa

fry Karaytuğ

badem bıyıklı validen bir valiye yakışmayacak cevap, şaşırtmıyorsunuz

Muhammet Özer

Kendimi bildiğimden beri AKP liyim, AKP Muratpaşa üyesiyim. Doğruları söylemekten hiç bir zaman çekinmem. Keşke ne durumda olduğumu bilseydiniz.Özellikle aşağıdaki Kaan kardesim e belirtmek isterim.Hesabım sahte değildir.Ama Allah bize yeter.Selam ve saygılarımla

Unsal Salih

Vay be elestiri yönü acik olmsi gereken devlet yönetenlerdir. Yönetilenlere hakaret edenin o koltukta isi olmaz. Vali demek o ilin hadimi demek. Ama nede olsa padisah var o da onun valisi… ananizi alip d gidin…

Murat Sezer

Vatandaşa “gavat” diyen vali de gördük; şaşırmıyorum .

CHP Burdur merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir