HDP İstanbul Kongresi, terör örgütü olduğunun kanıtı oldu

ABD kara kuvveti bölücü kalleş terör örgütü PKK’nın legal parlamento kolu olan HDP, dün 4’üncü Olağan İstanbul Kongresini topladı. Kongre baştan sona terör örgütünün uzantısı olduğunun ispatı olaylar dizisine sahne oldu. PKK marşı Çerxa Şoreşe söylendi, “Şehid Namırın”, “Biji Serok Apo” sloganları atıldı. İl Başkanlığına, Kandil’de PKK kampında silahlı eğitim almış terör hükümlüsü eski milletvekili Ferhat Encü seçildi.

Açılım dönemlerini hatırlatan il kongresi yaptılar.

Terör örgütü HDP, başta özellikle CHP olmak üzere Millet İttifakı’nın destek ve himayeleri sayesinde yeniden palazlandığının ve yeniden şımarmaya başladığının emaresi gösterilere sahne olan 4’üncü olağan kongresini topladı.

Kongreye HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP vekilleri ve parti üyeleri katıldı.

Kongre, baştan sona terör örgütü olduğunu kanıtlayan olaylara sahne oldu.

Kongre boyunca PKK marşı Çerxa Şoreşe söylendi, “Şehid Namırın”, “Biji Serok Apo” sloganları atıldı.

Öte yandan Yeniçağ’ın haberine göre, PKK kamplarında yaklaşık bir ay silahlı eğitim aldıktan sonra vekil olan ve terör örgütü propagandası yapmak suçundan hüküm giymesinin ardından vekilliği düşürülen Ferhat Encü ile İlknur Birol il eşbaşkanı seçildi.

Şırnak Başsavcılığı’nın üç yıl önce hazırladığı iddianamede HDP Cizre İlçe Başkanlığı’nda çaycılık yapan DE’nin ifadesi de yer almıştı.

“EĞİTİM OLMAZSA VEKİL OLAMAZLAR”

DE ifadesinde, “4 milletvekili, milletvekili olmadan önce PKK’nın Cudi kampına gitti. Burada yaklaşık 20 gün silahlı ve ideoloji eğitimi aldıklarını, eğitimi başarı ile tamamladıklarını, eğitimi yapamazlarsa milletvekili olamayacaklarını bizzat bana söyledi” demişti.

O dört milletvekilinin Faysal Sarıyıldız, Ferhat Encü, Leyla Birlik ve Aycan İrmez olduğu açıklanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.