HDP’den küstah ve hain açıklama ve tepkiler

Her 24 Nisan gününde yapılan Ermeni Soykırımı açıklamasının bu yıl ABD başkanı Co Baydın tarafından bir üst düzeye, “hücum borusu” öttürme düzeyine çıkarılarak yapılması üzerine Türkiye’deki en önemli Baydın tayfası olan HDP’nin Baydın’dan daha hızlı çıkarak küstah ve hain açıklamalar yapması çok sert tepkilere neden oldu. “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin!” diyen HDP’ye çeşitli kesimlerden ateş püsküren Twitter’ler atıldı.

Daha koltuğuna oturmadan Asya ve Türkiye düşmanlığını alenen ilan eden ABD’nin yeni Başkanı Co Baydın, her sene usulünden yapılan 24 Nisan açıklamasını bu yıl bir üst düzeye çıkardı. Türkiye’ye meydan okurcasına hücum borusu gibi sözde Ermeni Soykırımını tanıyarak yapması Baydın tayfasını da harekete geçirdi. “ABD’nin iç cephedeki yıkıcı partisi”, Amerikan kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın parlamento kolu HDP sosyal medya hesabı üzerinden, Baydın’ı da sollayıp geçerek küstah ve hain bir açıklama yaptı. “Merkez Yürütme Kurulumuzun açıklaması” diye paylaştıkları, “Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşin!” Twitter’i sert tepkilere neden oldu.

SIRTINIZ DAYADIĞINIZ PKK VE ASALA TERÖR TERÖRÜ UTANCIYLA YÜZLEŞİN!

HDP’ye tepki gösteren Hükümet kanadından İbrahim Kalın attığı Twitter’de, “Tarihi gerçekleri çarpıtmak yerine sırtınızı dayadığınız PKK ve Asala terörü utancıyla yüzleşin” dedi.

‘SİZİN KISA VE KARA TARİHİNİZ İSE UTANÇ VESİKALARIYLA DOLUDUR’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda HDP’ye tepki gösterdi. Altun, “Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır. Sizin kısa ve kara tarihiniz ise utanç vesikalarıyla doludur. Sizin tarihiniz, bölücü terör örgütünün tarihidir! Sizi aziz milletimize havale ediyoruz” dedi.

‘VATAN MÜDAFAAMIZA SOYKIRIM DİYENLERLE YAN YANA GELENLER UTANIR MI?’

Vatan Partisi Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “ABD’nin oyuncağı, nice Mehmetçiğimizin, binlerce yiğidimizin katili HDP, Ermeni Soykırım yalanıyla yüzleşme çağrısı yapıyor. Vatan müdafaamıza soykırım diyenlerle yan yana gelenler utanır mı?” ifadelerini kullandı.

HDP/ PKK, BU CESARETİ CHP YÖNETİMİNDEN ALIYOR

Aydınlık Genel yayın Yönetmeni İlker Yücel de sert tepki gösterenler arasında yer aldı. Yücel attığı Twitter de “HDP/PKK bu cesareti CHP yönetiminden alıyor” dedi. “#BidenınHücumBorusu’na en sert yanıt verilmelidir” diyen Yücel, “ABD’nin iç cephedeki yıkıcı partisi HDP derhal kapatılmalıdır.

Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır” ifadelerini kullandı.

Sıradan vatandaşlardan da müthiş sert tepki twitter’leri geldi.

Muhammed @Muhamme03901888 adlı vatandaş, “@HDPgenelmerkezi adlı kişiye yanıt olarak-

Suç bizde ki Türkiye’de böyle faşist bir parti oluşumuna hala olanak tanıyoruz. Temennim en kısa sürede kapatılıp kendi asalak ideolojinizde boğulmanız” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.